Zpěvák a klávesista Michael Kocáb, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vilém Čok a oba bubeníci Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš se na koncertní pódia vracejí po mimořádně úspěšném, vydařeném comebackovém turné, které absolvovali na podzim loňského roku.

Příznivci Výběru budou mít na jaře hned dvojí důvod k radosti. Nejenže opět uslyší na živo v excelentním podání kapely všechny její největší hity, ale také si budou moci zkompletovat kolekci výpravných reedic původních nahrávek Pražského výběru. Po Strace v hrsti a Výběru plánuje Supraphon na březen vydání reedice třetího a zatím posledního studiového alba „novovlnné historie“ skupiny Běr z roku 1997.

František Ringo Čech (s kozou), Ondřej Soukup, Miloš Dodo Doležal, Iva Pazderková a další hosté, jejichž jména jsou zatím v jednání, nebudou chybět na jarních koncertech Pražského výběru.

Ondřej Soukup, jeden z prvních členů legendární kapely, přislíbil, že tentokrát vezme do ruky baskytaru a zahraje s Výběrem několik hitů, chybět nebude ani proslulá hláška: „Haló, tady Soukup.“ Stejně tak kytarista Miloš Dodo Doležal si na jevišti připomene časy, kdy hrával s Pražským výběrem.

Přítomnost Františka Ringo Čecha i s kozou bude jasným odkazem na kultovní klip k písničce Pražákům, těm je tu hej, ve kterém právě Ringo v doprovodu kozy bezprizorně bloudí ulicemi metropole. A Iva Pazderková? Atraktivní blondýna se postará o live předmluvu k písni Sbal si to svý ráno a Už zas nic neděláš. Vyloučena nejsou ani další překvapení. Jisté je, že diváky v Olomouci čeká nevídaný zážitek!

Vstupenky na tuto akci jsou k dostání v síti Ticket Art. Do sektorů na sezení se vstupenky prodávají bez určení místa, k dispozici jsou však i vstupenky na stání na plochu, případně do sektoru za bránou. Cena vstupenek se pohybuje od 390 Kč do 590 Kč.