Na rok 2021/2022 bude každý rád vzpomínat, věří bývalý kapitán juniorů Aleš Poledna

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V juniorech se při vzpomínkách na minulou sezónu mísí rozporuplné pocity. Svěřence trenérů Karla Berana a Milana Ministra stále mrzí, že jim těsně unikl postup do play-off, zároveň je ale těší, že se podařilo udržet nejvyšší soutěž. A to s přehledem. Junioři nadstavbu ovládli, neztratili ani bod a šňůru výher natáhli na dvanáct zápasů. I to je velký úspěch, zvlášť proto, že sestoupilo hned pět tradičních týmů. A co stálo za úspěchem? Junioři v čele s bývalým kapitánem se shodují, že klíčem byla skvělá parta.
Aleši, podařilo se vám udržet extraligu, na začátku jste ale zřejmě měli jiný cíl. Jak úspěšná podle tebe sezóna byla?

Cíl byl zcela jiný, dostat se do play-off a uhrát co nejlepší výsledek. To se nám ale vůbec nepovedlo a hráli jsme skupinu o udržení. To je, myslím si, pro tenhle tým ostuda. Sezóna na začátku vypadala velice nadějně, jenže pak přišla zranění, a to nám úplně rozbilo tým. Tuhle sezónu bych jako úspěšnou nebral.

Byla pro vás uplynulá sezóna náročnější? I s ohledem na to, že padalo hned pět týmů.

Myslím, že to byla velice kvalitní sezóna. A ano, byla jedna z náročnějších, které jsme prožili.

Výsledkově jste neměli žádný větší výkyv, jak to z tvého pohledu vypadalo herně?

Herně to vypadalo dobře, většinu sezóny nám ale chyběly góly. Bez těch se zápas vyhrát nedá. Probudili jsme se až v nadstavbě, kdy nám tam doslova spadlo skoro všechno.

V nadstavbě jste si vedli poměrně suverénně. Těžko se asi dalo předem předpokládat, že neztratíte ani bod. Co bylo podle tebe klíčem k takovým výkonům?

Po základní části jsme si s trenéry k nadstavbě něco řekli a snažili jsme se to dodržovat. Myslím ale, že klíčová byla hlavně parta, kterou jsme měli.

Vyhráli jste dvanáct zápasů v řadě. To se jen tak nevidí. Měli jste během nadstavby pocit, že vás soupeři považují za favority?

Myslím, že každý soupeř, který byl v nadstavbě, byl velice kvalitní. Sami jsme věděli, že chce každý tým naši sérii ukončit, a to nás podle mě hnalo kupředu k takovým výkonům a hlavně výsledkům.

Shodou okolností se letos v HC Olomouc sešly dvě dlouhé vítězné šňůry. Dorost vyhrál čtrnáctkrát, vy dvanáctkrát. V novodobé historii Olomouce se něco takového zřejmě nestalo, co vám k tomu řekli trenéři?

Chtěli jsme všem dokázat, že jsme se do skupiny o udržení dostali neprávem, a tak jsme si alespoň stanovili cíl, že vyhrajeme všechna utkání. A to se nám povedlo. Trenéři byli rádi, že jsme to dotáhli na všech dvanáct zápasů a nikomu jsme nedali nic zadarmo.

Všichni se shodli, že takhle dobrou partu buď vůbec nebo dlouho nezažili. Mohlo být i tohle vaší silnou stránkou?

Parta tenhle rok byla skvělá, nemůžu si na nic stěžovat. Můžu s klidným srdcem říci, že každý bude rád vzpomínat na rok 2021/2022. A taky bych chtěl za tenhle rok všem spoluhráčům poděkovat.

Jaké máš plány do budoucna?

Jak to vidím dál osobně? Určitě bych chtěl pokračovat v hokeji, ale uvidíme, kam mě vítr zavane. Chtěl bych se rozhodně udržet v profesionálních soutěžích, ale konkurence bude v každém týmu obrovská. A mimo hokej … hlásím se do Brna na vysokou školu, tak doufám, že se poštěstí a dostanu se tam. Teď během pauzy letíme s rodiči na dovolenou a pak mě čeká operace. Takže taky pěkné volno.