Na šest gólů bychom doma měli vyhrávat, mrzelo Lukáše Spurného

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí junioři nezažívají dobrou sezónu. Kohouti se krčí na posledním místě, změnit to však mohlo utkání se Zlínem. Do toho vstoupili Hanáci velmi aktivně a po první třetině vedli. Pak ale přišla gólová přestřelka. Ještě tři minuty před koncem Olomoucké těšil jednobrankový náskok, pak ale Ševci zabrali a dvěma rychlými góly v závěru zápasu otočili utkání. Ze tří bodů se tak radovali právě Zlínští. Kde byla chyba ví i střelec jednoho z gólů, obránce Lukáš Spurný.

Stejně jako starší dorostenci, i junioři si třetí lednovou sobotu s chutí zastříleli. Kohouti na svém ledě přivítali Zlín a utkání se změnilo v gólovou přestřelku. Ještě tři minuty před koncem Hanáci vedli, nakonec se ale museli smířit s porážkou 6:7. „Sice jsme dali šest gólů, ale sedm jsme dostali, což je špatné. Na šest gólů bychom doma měli vyhrát,“ mrzelo Lukáše Spurného.

⇒ Obránce Lukáš Spurný

Junioři se v letošní sezóně trápí, šest gólů v jednom utkání tak bylo trochu překvapením. Naposledy nastříleli svěřenci trenéra Fialy pět a více gólů před Vánoci v utkání se Slavií, kterou porazili 5:4. „Tentokrát nám to tam docela padalo. Sice jsme neměli až tolik střel, ale chodili jsme docela před bránu. Byly tam nějaké odrazy a teče, takže jsme měli docela i štěstí na góly,“ přiznal.

Zatímco v přechozích sezónách rozhodoval duely se Zlínem většinou jeden gól, prodloužení nebo nájezdy, letos, alespoň na olomouckém ledě, padá gólů víc než dost. První domácí zápas vyhráli Olomoučtí 5:3, ve druhém se museli smířit s těsnou prohrou. „Takové zápasy v sezóně jsou. Myslím si ale, že je to jen náhoda, že to vyšlo zrovna na Zlín,“ řekl devatenáctiletý hokejista.

Jedním ze střelců byl právě i Lukáš Spurný, který na začátku prostřední části vracel Kohoutům vedení v přesilové hře. „Dostal jsem přihrávku od Ludvíka Rutara a přede mnou nikdo nebyl, takže jsem se snažil vystřelit a spadlo to tam,“ popisoval hráč nosící dres s číslem pět.

Urostlý obránce patří ke stálicím juniorské defenzivy, prostor dostává jak v přesilovkách, tak v oslabeních i rovnovážném stavu. Patří navíc mezi poměrně produktivní zadáky. Během sezóny si připsal jedenáct bodů, což ho řadí na druhé místo v produktivitě olomouckých obránců, zároveň je ale s šesti góly nejlépe střílejícím bekem.

„Nemyslím si, že bych měl až tolik bodů. U obránce navíc nejsou body hlavní a my dostáváme jako tým docela hodně gólů, takže s tímhle spokojený nejsem. Co se týče prostoru, jsem spokojený. Letos hraji hodně a každé utkání. A pokud jde celkově o sezónu…Jsme poslední, takže spokojení být nemůžeme,“ řekl zklamaně.

V letošní sezóně navíc Lukáše Spurného nenajdete jen před olomouckou brankou, ale poměrně často také před svatyní soupeře. „Snažím se hlavně dobře bránit, abychom nedostávali moc gólů, i když to se někdy nedaří, a taky blokovat střely. Když je šance podpořit útok, snažím se jít i dopředu,“ prozradil bek nastupující v první obranné dvojici.