Na závěr základní části moravské derby! Do plecharény přijede Kometa

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Základní část Tipsport extraligy se chýlí ke svému konci. Na programu je poslední, tedy 60. kolo. Kohouty, kteří v posledním kole obrali o body Litvínov, čeká domácí souboj o deváté místo s brněnskou Kometou. Na poslední vzájemný duel, který proběhl před necelým týdnem, mají přitom dobré vzpomínky. Porazí svého rivala i doma? Úvodní buly padne v 17:20.

Bezpečnostní upozornění

Upozornění pro hostující fanoušky - prosíme vás, abyste kupovali vstupenky pouze do sektoru C. V případě zakoupení do jiného sektoru budou hostující fanoušci vykázáni do sektoru C bez náhrady vstupenky. Pro domácí bude tento sektor včetně WC uzavřen.

Vchod od magistrátu bude vyhrazen výhradně pro fanoušky hostů, domácí fanoušky žádáme, aby využili vstupy od prodejny Billa či vstup vedle recepce zimního stadionu. Vstup na stadion bude fanouškům umožněn hodinu před začátkem zápasu, tj. v 16:20.

Pokračování sbírky na pomoc Ukrajině

Materiální sbírka

⇒ Marketingový manažer Simon Vejtasa

Před utkáním s Kometou bude před zimním stadionem pokračovat materiální sbírka na pomoc obětem válečného konfliktu na Ukrajině. Konkrétně jde o pomoc partnerskému městu Černivci, které se nachází na jihozápadě země. Speciální stánek k tomuto účelu bude stát před olomouckým zimním stadionem od 15 hodin. Prosíme fanoušky, aby přinesli pouze věci z níže uvedeného seznamu

„První kolo materiální sbírky bylo poměrně úspěšné. Jsme rádi, že lidem opravdu nebyla situace lhostejná a donesli věci, které byly a stále jsou potřeba. Proto jsme se rozhodli sbírku prodloužit i na utkání proti Kometě,“ uvedl marketingový manažer klubu Simon Vejtasa.

Seznam potřebného materiálu
Zdroj: Olomoucký deník

Finanční sbírka

Kromě výše uvedené materiální pomoci si budou moci fanoušci opět zakoupit i speciální kolekci produktů z fanshopu, a to nejen před zápasem v prostoru před ZS, ale i v jeho průběhu mezi sektorem A5 a domácím kotlem. Tyto předměty jsou taktéž k dispozici na eshopu. Celý výtěžek jde na konto nadace Člověk v tísni, která finančně pomáhá všem obětem aktuálního válečného konfliktu. „O naše speciální produkty je velký zájem, čehož si velice vážíme. Fanoušci tímto ukazují, že solidarita pro ně není cizím slovem. Děkujeme, že můžeme dostát tomu, čím se na veřejnosti prezentujeme, tedy že jsme v tom opravdu VšeciSpolu,“ dodal Vejtasa.

Speciální produkty na podporu Ukrajiny

To nejdůležitější o soupeři

Od posledního vzájemného zápasu sehráli hráči Komety dvě utkání. V obou přitom dokázali zvítězit. Nejprve vyloupili libereckou Home Credit Arénu (3:4), načež zvládli domácí duel s Kladnem (3:0). V tabulce jim tedy momentálně patří desáté místo se 76 body. V případě vítězství nad kohouty se posunou o jedno patro výše, které nyní okupují právě svěřenci tandemu Zdeněk Moták-Jan Tomajko. Pokud zápas v plecharéně nezvládnou, může to pro ně znamenat propad až na jedenáctou pozici. Aby se tak ale stalo, musí zároveň Mladá Boleslav přehrát třinecké Oceláře.

Kohouti by se měli dát pozor hlavně na Petra Holíka. Třicetiletý útočník se prosadil ve výše zmiňovaných utkáních s Kladnem a Libercem. Proti Severočechům si navíc připsal hned dva přesné zásahy. U všech jeho tref pak byl i americký forvard Peter Mueller, jenž je dlouhodobě postrachem obran soupeřů.

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7700 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:0 nad Kladnem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Kometa Brno – HC Olomouc

umístění v tabulce
145:161– 76 bodů
skóre a body
131:152 – 77 bodů
Peter Mueller 55 b (23+32)
nejproduktivnější hráč