Nájezdy se snažím pilovat každý den, prozradil David Rosecký

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorka se během dvou kol dvakrát postavila stejnému a silnému soupeři. Jihlavskou Duklu nejprve přivítala na vlastním ledě, o pár dní později vyrazila do Jihlavy. Zatímco doma si Kohouti poměrně jistě dokráčeli pro tři body, v nadstavbě ale o bod přišli, na ledě soupeře proběhl přesně opačný scénář. Kohouti si tak připsali do tabulky další bod, který jim v nájezdové loterii vystřelil David Rosecký.

Junioři se během několika málo dnů dvakrát postavili jihlavské Dukle. První z utkání, na domácím ledě, vyšlo Hanákům na jedničku. Na začátku třetí třetiny vedli už 4:0 a Jihlava pak dokázala výsledek jen kosmeticky upravit. „Určitě k tomu pomohl dobrý týmový výkon. Podporovali jsme se na střídačce, každý z nás chtěl vyhrát a šlo to za námi,“ usmíval se David Rosecký.

Jihlava bývá nepříjemným soupeřem všech olomouckých týmů, ani tentokrát se tak nedalo říct, že by měl zápas jasného favorita. Dukla přidělávala Kohoutům pořádné starosti. „Jihlava hrála hodně agresivně a my jsme byli hodněkrát vyloučení. V oslabení se potom těžko dávají góly,“ uvědomoval si.

O pár dní později se junioři postavili Jihlavě znovu. Na ledě Horáckého zimního stadionu ale dominovali domácí, a tak se tentokrát ze zisku tří bodů ze základní hrací doby radovali Jihlavští. Hanáci ale urvali alespoň bod v nájezdech v nadstavbové části. „Zápasy se lišily v prvních třetinách. Doma jsme hráli lépe do obrany a byli organizovaní. Naopak v Jihlavě jsme začali hodně vlažně. Dostali jsme dva góly v oslabení a řekl bych, že právě to nás stálo tři body,“ mrzelo sedmnáctiletého hokejistu.

Cenný bod vystřelil Olomouci v nájezdové loterii právě Rosecký. Ten se trefil v deseti sériích jako jediný. „Mám naučenou jednu střelu na lapačku, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Nájezdy mám rád, snažím se je pilovat každý trénink,“ prozradil olomoucký útočník.

Přesto, že zisk bodu v nájezdech po nepovedeném utkání Kohouty těšil, cíle měly úplně jiné. „Rozhodně jsme jeli do Jihlavy pro čtyři body, ale jsme rádi alespoň za ten bod. Každý je cenný,“ měl jasno David Rosecký.

Hanáci prozatím ideální formu hledají. V deseti kolech se z výhry radovali pětkrát a se sedmnácti body jim zatím patří páté místo tabulky ve skupině C. „Chválit se nemůžeme, představovali jsme si jinou pozici v tabulce než se nacházíme teď. Tabulka je ale vyrovnaná, takže se všechno může změnit po dalších zápasech,“ věřil forvard, který v Olomouci působí už tři sezóny.