Narození dcery a hattrick? To by bylo moc drahé, smál se Jan Káňa

Kristýna Nováková
Z L Í N – Ze Zlína si Hanáci podruhé v sezóně odvezli 3 body. Stejně jako v první zápase sezóny Berany porazili poměrem 1:4. Jedním ze strůjců úspěchu byl útočník Jan Káňa, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci.

V pátek proti Plzni Jan Káňa v sestavě Olomouce chyběl, v neděli už se ale vrátil v plné parádě a pomohl svému týmu k výhře dvěma góly. Za jeho páteční absencí nestálo zranění, ale mnohem příjemnější důvod - ve čtvrtek se jemu a jeho partnerce narodila dcera. „Seběhlo se to strašně rychle. Celý čtvrtek jsem byl v porodnici a popravdě jsem myšlenky na hokej vůbec neměl. Byl to nejlepší zážitek mého života. Chtěl jsem si s partnerkou užít ten den. Děkuju trenérům a klukům, že to všichni pochopili, dali mi volno a ještě přivezli z Plzně body,“ usmíval se šťastný střelec a čerstvý tatínek.

⇒ Útočník Jan Káňa

„Na dnešní zápas jsem se těšil, čeká mě tady rodina,“ pokračoval Káňa, pro něhož je Zlín jeho rodné město. „Pocházím odsud, ale ve Zlíně už strašně dlouho nejsem. Kluky znám, celý tým je složený ze Zlíňáků. Znám tady pár lidí, ale teď je to jedno, když se hraje bez lidí,“ pokrčil rameny.

Právě Káňa byl tím, kdo ve druhé třetině otevřel gólový účet zápasu. „Věděli jsme, jak hráli včera. Jestli mají problémy skórovat, to míváme taky, víme jaké to je. Byl to takový zápas, kdy jsme to oba týmy chtěli prolomit co nejdřív. Naštěstí se to povedlo nám,“ oddechl si. Sám útočník s číslem 9 se na výhře Hanáků podílel ještě jedním gólem a nebyl daleko dokonce od hattricku, svou šanci ve třetí třetině ale neproměnil. „To už by bylo moc. Drahé, v jeden týden narození dcery a ještě hattrick, to už by mě nikdo nenašel,“ smál se v mixzóně.

Se 7 přesnými zásahy nyní Káňa vede tabulku střelců olomouckého týmu, letos pak navíc ještě na 4 góly nahrál, a tak je zároveň také nejproduktivnějším hráčem Hanáků. „Nevím, jestli se dostávám do větší formy. Snažím se hrát tak, abych byl týmu prospěšný,“ vykládal. „Tím, že chodím na přesilovku bych ty body měl dělat. Když budeme hrát všichni poctivě dozadu, tak ti jednotlivci vyniknou tím, že se nám podaří dát gól. Je to celé ú týmu. Když se daří mě, tak se musím co nejvíc snažit, abych pomáhal,“ uzavřel.