Náš výkon bych nehanil, hráli jsme lépe než minule, říká Adam Rutar po prohře s Tygry

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Ke konci základní části se na ledě Olomouce odehrála vyrovnaná bitva mezi sousedy v tabulce. Ani bojovnost domácích především v poslední dvacetiminutovce však nepomohla dorovnat jednogólové manko. K průběhu zápasu se vyjádřil obránce Mory Adam Rutar.

Na domácím ledě kohoutů byl k vidění vyrovnaný, ale přeci jen pro domácí trochu smolný zápas. V úvodní části utkání se díky trefě Davida Škůrka dostala Olomouc do vedení, zanedlouho však Liberec dorovnával. „Je smůla, že jsme prohráli. Ty šance tam byly, ale nevyužili jsme je. Úplně bych náš výkon nehanil, protože jsme hráli lépe než ve Vítkovicích a trošku jsme to zvedli. Bohužel to ale nevyšlo,“ uvedl po zápase obránce Adam Rutar.

⇒ Obránce Adam Rutar

Již ve druhé třetině přišly další dva přesné zásahy soupeře a stav utkání tak hrál proti domácím. Ke konci dějství se ale rozdíl o něco zmenšil. U gólové situace Olomouce stál i Rutar. Jeho střelu tečoval mezi betony Jan Káňa. „Přesně jsem neviděl, kde to Honza tečoval. Ani jeden z nás si nebyl úplně jistý, takže jsme čekali až na výrok rozhodčích,“ komentoval Rutar následné přezkoumání kvůli hře vysokou holí.

K vyrovnání se v poslední části utkání nabídlo hned několik příležitostí. Ani jednu se však hráčům Olomouce nepodařilo využít. „Třetí třetina byla pro nás určitě nejlepší. Nemyslím si ale, že bychom celý zápas hráli nějak špatně. Chybělo nám možná jen trochu štěstíčka,“ odkazoval mladý obránce právě na bojovnost ke konci zápasu.

V posledních pěti utkáních si tým trenéra Tomajka připsal pouze tři body za výhru s Českými Budějovicemi. „Co nám chybí? Lepší koncovka. Musíme se do těch střel tlačit a být před bránou, to rozhoduje zápasy. Musíme tam být a dávat dorážky,“ reagoval Rutar.

V neděli se kohouti utkají s Kladnem. To bude z konce tabulky na domácím ledě bojovat o přežití. „Zápas bude určitě těžký a bude mít parametry play-off. Musíme se na něj dobře připravit, odpočinout si, dostatečně potrénovat a na ledě Kladna se vydat,“ zakončil Rutar.