Nastupovat, první zastávka Zlín! Jak vypadá jízdní řád sezóny 2020/2021?

Redakce
O L O M O U C – Nepříznivé okolnosti nepřály dokončení letošního ročníku TELH, ale už nyní se můžeme těšit na ročník nadcházející. Ten už je dokonce rozlosovaný, takže Hanáci přesně ví, jaký jízdní řád je v sezóně 2020/2021 čeká. Novou sezónu otevřou na ledě Zlína, poslední zápas základní části je pak čeká v Plzni.

Pokud jste si z minulých let zvykli, že domácí zápasy Hanáci hrají převážně v pátek a v neděli, čeká vás v příští sezóně menší změna – častěji se totiž plecharéna otevře také v úterý a ve středu. Pokud by vás zajímala přesná čísla, tak vězte, že nejčastěji – tedy 10x – se Hanáci na domácím ledě představí v pátek. Devětkrát přijede soupeř na Hanou v neděli, čtyřikrát se brány olomouckého svatostánku otevřou v úterý, dvakrát ve středu a jednou v sobotu.

Ročník 2020/2021 začnou stylově na ledě zlínských Beranů v pátek 18. září. Poprvé se pak Hanáci doma představí o dva dny později, v neděli 20. září, kdy budou hostit liberecké Bílé Tygry. Extraligový nováček z Českých Budějovic se do Olomouce podívá o necelý měsíc později, a to v neděli 11. října. V říjnu ostatně čekají svěřence trenérského tandemu Moták-Tomajko velmi atraktivní domácí zápasy. Kromě ambiciózního nováčka přijede také Sparta, Kometa, Plzeň a druhý měsíc soutěže pak uzavře repríza loňského předkola se Zlínem. Oproti předchozím sezónám nás v té letošní nečekají slavnostní zápasy 28. října ani 17. listopadu.

Malým vánočním dárkem pro všechny fanoušky je jistě informace, že kolem vánočních svátků se Olomouc doma představí hned 3x. Nejprve vyzve 22. prosince Liberec, na Štěpána změří síly s Pardubicemi a rok 2020 uzavře proti Mountfieldu. Na první domácí utkání nového roku si pak budeme muset počkat až na 8. ledna, na druhou stranu se bude jednat o atraktivní duel s pražskou Spartou, na který se delší čekání rozhodně vyplatí.

Podobně jako vloni, i letos čeká Kohouty závěr sezóny především na hřištích soupeřů – 2. března je čeká cesta do Brna, 5. března poslední domácí zápas základní části s Vítkovicemi a konečně 7. 3. završí porci 52 zápasů na ledě plzeňských indiánů.

Poznámka: Aktuálně ještě není jasné schéma hracích dnů pro příští sezónu, které se bude odvíjet po dohodě vlastníků televizních práv s kluby a vedením soutěže. Zmíněné zápasové termíny jsou tak uvedeny dle losu Českého hokeje a mohou se ještě v průběhu nadcházejících měsíců jakkoliv měnit.

Rozpis zápasů najdete zde.