Navrhněte masku pro Braňa Konráda! Co řekl k MS a sezoně?

Josef Prášek
O L O M O U C – Branislav Konrád je jednoznačná opora Kohoutů. Příští sezona pro něj bude ve službách Olomouce již sedmou. Za své výkony byl navíc odměněn i tím, že zabojuje o účast na mistrovství světa za jeho rodné Slovensko. Ovšem máme zde i výzvu pro vás, fanoušky našeho klubu – můžete zkusit navrhnout grafiku helmy, kterou by Braňo v dalším ročníku nosil!

Fanoušci budou mít naprosto volnou ruku. „Já nevím, co přesně bych tam chtěl, asi mi to je jedno. Samozřejmě logo klubu s tím, že nějaké drobnosti v hlavě ještě mám. Ale uvidíme, nechám se překvapit,“ vzkazuje Branislav Konrád.

„Sám jsem na to zvědavý, ještě jsem to takhle nikdy nedělal,“ prozrazuje Braňo.

Návrhy můžete posílat na email simon.vejtasa@hc-olomouc.cz. Uveďte prosím předmět emailu „helma Braňo“. Samotný brankář Olomouce pak vybere nejlepší návrh nebo jich zkombinuje více dohromady.

Zasláním návrhu dává autor souhlas klubu HC Olomouc k dalšímu zpracování a zveřejnění.

A teď zpátky k opoře Kohoutů. Jaký má plán po sezoně? „Teď bych měl jít do reprezentace,“ prozrazuje s tím, že by se měl ke slovenskému celku připojit v nejbližší době.

„Prostě tam člověk jede s čistou hlavou. Co bude, to bude. To je hokejový život. Samozřejmě bych si rád prodloužil sezonu,“ dodává směrem k případnému mistrovství světa.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Olomoucký strážce svatyně se ohlédl i za sezonou Hanáků. „Konec úspěšný byl,“ myslí si. „I když celá sezona byla docela rozpačitá – bez diváků, přičemž jsme nevěděli , zda se bude hrát, jak se bude hrát… Pak se to přerušilo a museli jsme dokonce do ostrých zápasů bez tréninků. Bylo to zvláštní. Určitě jsme mohli hrát i lépe, ale konec dopadl celkem fajn, což zlepšuje celý dojem.“

Kohouti postoupili do předkola z dvanáctého místa a narazili tak na pátou Plzeň. Favorita přitom jednoznačně vyřadili – 3:0 na zápasy. „Jo, to byla paráda. Tam jsme podle mě hráli náš nejlepší hokej,“ těší Konráda.

Je škoda, že u toho nemohli být diváci. Sezona z tohoto pohledu byla opravdu zvláštní. „My jsme ale hrát chtěli, museli. Nemůžete přeci stát a přestát hrát celý rok. To by bylo šílené. Já si myslím, že jsme si na to navykli, někomu to vadí méně, někomu zase více. Každému z nás ale chybí. I proto podle mě bylo v play off méně šarvátek a zápasy byly rychlé,“ zamýšlí se.

Braňa Konráda to musí mrzet o to více, však v minulých letech bavil diváky po každém vyhraném zápase. Jeho děkovačky byly originální a zábavné.

Je takový showman i mimo led? „Já si myslím, že ne. To k tomu prostě patří,“ směje se slovenský sympaťák. „Já to předtím nikdy nedělal, lidé v Olomouci si na to pak ale zvykli, tak jsem se snažil vždy něco vymyslet,“ vzpomíná na momenty s diváky.

Líbí se mi tady. S rodinou jsme si zvykli!

V Olomouci je holt oblíbencem publika. „Líbí se mi tady. S rodinou jsme si zvykli!“ pochvaluje si angažmá na Hané.

„Nejdůležitější je, aby byla rodina spokojená. Mám ji tady – normálně tu žijeme. A vyšlo to tak, že zrovna v Olomouci jsem nejdéle,“ povídá dvaatřicetiletý brankář.

„Pár sezon ještě rád přidám,“ mluví k dalším letům.

Kompletní rozhovor o jeho specifické alergii, studování střelců a mnohém dalším naleznete níže na hokej.cz.

🗣 Parádní rozhovor s velkým oblíbencem fanoušků HC Olomouc Branislavem KONRÁDEM! 👌 ✅ o slovenské reprezentaci a MS ✅ o své zvláštní alergii ✅ o děkovačkách

Zveřejnil(a) Hokej dne Čtvrtek 1. dubna 2021