Nechtěli jsme jen bránit nerozhodný stav, svěřil se Miroslav Holec

Jan Meichsner
P R A H A – Kohouti v utkání hraném na ledě Sparty předvedli skvělý výkon na obou stranách kluziště a po zásluze si domů odvezli plný bodový zisk. Zlomovým faktorem utkání byla nezlomná olomoucká psychika. Hanáci se totiž nesložili ani ve chvíli, kdy Sparta dokázala smazat jejich tříbrankového vedení. Dění během zápasu zhodnotil autor druhé a třetí hostí branky Miroslav Holec.

Hanáci měli do první třetiny utkání aktivnější vstup, přestáli i následnou agresivní hru Pražanů a na konci periody sami udeřili a ujali se vedení: „Myslím si, že náš začátek a vstup do utkání byl dobrý, protože jsme hráli to, co jsme si před zápasem řekli, že hrát chceme. Ve druhé třetině se nám podařilo odskočit soupeři na rozdíl tří branek. Potom přišlo naše vyloučení a bylo to 3:2 a následně ve třetí třetině i 3:3. My jsme se z toho ale nepoložili, přidali další tři branky a vezeme tak domů všechny body," měl jasno útočník, který olomoucký dres obléká už čtvrtou sezónu.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Veledůležitá část zápasu se odehrála v první pětiminutovce druhé třetiny, Hanáci totiž díky dvěma brankám Miroslava Holce odskočili Spartě na rozdíl tří branek: „Ten můj první gól vyplynul z toho, že jsme byli pod tlakem a Peťá Strapáč mi přihrál lobem do středního pásma. Já jsem pak viděl, že na to berou vidle, tak jsem vyrazil dopředu. Původně jsem chtěl střílet na vyrážečku, ale šlo to na teploměr, zaplať pánbůh za to." Pro útočníka čtvrté olomoucké formace tak skončilo dlouhé čekání na gól, své pocity ohledně dvou vstřelených branek popsal takto: „To, že jsem dal dvě branky je samozřejmě moc hezké, takhle dlouho jsem na gól snad nikdy nečekal. Docela mě to trápilo a už jsem to začínal mít v hlavě, pak jsem to ale vzal s humorem a podařilo se mi to zlomit."

Pražané po třetím obdrženém gólů vystřídali brankáře a zahájili i díky vyloučení Tomáše Dujsíka do konce utkání velkou stíhající jízdu, kterou se jim nakonec podařilo dotáhnout ve třetí části. „Potom co jsme inkasovali potřetí, jsme si řekli, že na to pořád máme a že stále hrajeme dobře, že prostě nesmíme polevit, vydržet v naší hře a rozhodně nebránit nějaký výsledek 3:3. I díky tomu jsme nehráli vůbec špatně, nepanikařili a dokázali zvítězit," uzavřel hodnocení utkání hanácký forward a nastínil náladu v kabině Mory po třech výhrách: „po třech výhrách je v kabině dobrá nálada, ale za dva dny hrajeme znovu, touto výhrou budeme žít jen do půlnoci a pak už nás zase čeká tvrdá příprava na další zápas." Ten Mora odehraje na ledě aktuálně čtvrtých Vítkovic, které už v letošní sezóně jednou porazila.