Nehodlám se uspokojit, budu makat dál, tvrdí náhrada za Hrňu Peter Zuzin

David Jahoda
O L O M O U C – Když si Erik Hrňa sbalil na Hané kufry a zamířil zpět do svého kmenového klubu z Třince, vyvolalo to mezi fanoušky Kohoutů značnou nevoli. Zdá se však, že by nemuselo být tak zle. Hrňu totiž ve třetí formaci nahradil Peter Zuzin, který vstřelil dvě branky ve dvou zápasech. „Trenéři zřejmě počítali s tím, že ho mám nějakým způsobem nahradit,“ prozradil slovenský hokejista.

Počínání Petera Zuzina ve dvou utkáních po reprezentační pauze musí dělat trenérům Fialovi a Dopitovi radost. Dvě trefy ve dvou zápasech, taková je zatím bilance slovenského hokejisty, jenž ve vedle Laše a Hermana nahradil ostrostřelce Hrňu.

⇒ Útočník Peter Zuzin

„Dostal jsem nějaké pokyny od trenérů a sám jsem si byl určitě vědom toho, že ve třetí lajně byl hráč, který góly střílel pravidelně. Trenéři zřejmě počítali s tím, že ho mám nějakým způsobem nahradit. Zatím se dá říct, že se mi to daří, vstřelil jsem dvě branky, což je super. Rozhodně se však nehodlám uspokojit, budu makat dál,“ nehodlá se Peter Zuzin zastavit ve svém progresu.

Jeho branka ze druhé třetiny nakonec Olomouci zařídila proti silné Spartě bod. „Vycházeli jsme z naší třetiny, já jsem hodil puk Hermošovi (Jakubu Hermanovi) na střed, on to sice nechytil, ale icing se nepískal. Z levého křídla to sebral útočník, který nahodil kotouč před branku, následně se to dostalo k Radkovi Dlouhému, jehož střela se odrazila od brankářova betonu přímo mně na hokejku a já jen zasouval do prázdné branky,“ popsal svou celkově třetí přesnou trefu v české extralize.

S trochou štěstí mohli Kohouti odcházet po závěrečné siréně potřetí za sebou jako vítězové, i s bodem však panovala v kabině Hanáků spokojenost. „Určitě i jeden bod nás těší. Mohli jsme sice získat dva, Cibo (Martin Cibák) měl v prodloužení nájezd, mohl to proměnit, ale bohužel se to nepovedlo. Myslím však, že i bod je se Spartou výborný výsledek,“ pozastavil se u momentu zkraje nastavení.

„Myslím, že se jednalo o vyrovnaný zápas, o tom svědčí i nerozhodný výsledek po základní hrací době. Měli jsem několik přesilovek, to samé platí i o Spartě. Sparťané jsou dobře technicky vybavení hráči, také jsou výbornými bruslaři. Podle mě jsme však na ně měli,“ pokračovala olomoucká čtyřiačtyřicítka ve svém hodnocení.

Ve třetí formaci, kam trenéři Zuzina vložili, zůstala sehraná dvojice Laš s Hermanem. Talentovaného Slováka tak čekal těžký úkol – nastoupit do rozjetého vlaku. To se mu však povedlo a společně se svými spoluhráči se zatím veze na přívětivé vlně.

„Marek Laš výborně brání, Hermoš je výborný bruslař, já také. Daří se nám jezdit a vytvářet si šance. Trošku víc se musíme držet na puku v naší obranné třetině, to nám dělá potíže. Musíme si najít svá stabilní místa. Pokud však budeme pokračovat takto dále, myslím, že to bude dobré,“ nechal se slyšet Zuzin.

Zuzin přišel na Hanou jako posila ze Zvolenu, od začátku však vše z jeho pohledu nebylo zrovna růžové. Na několik zápasů se proto rozehrával v prvoligové Třebíči. „Bral jsem to z jedné strany jako motivaci, z druhé strany to bylo, nechci říct zklamání, ale takový trochu psychický úpadek. Věděl jsem ale, že se nemůžu nějak zhroutit, jinak by to bylo zlé. Říkal jsem si, že musím myslet pozitivně, že se věci časem projeví. A nakonec to dopadlo tak, jak jsem si přál. Vše se vykrystalizovalo do kladných bodů, zabojoval jsem o místo a jen doufám, že se mi bude dařit i dál,“ vyřkl své přání čtyřiadvacetiletý hráč.

⇒ HC Sparta Praha

V minulé sezóně oblékl Zuzin reprezentační dres Slovenska. I nyní byl v širší nominaci na Německý pohár, na samotný turnaj se mu však nepodařilo prosadit. Mistr slovenské extraligy z roku 2013 však věří, že šanci hrát v národním týmu stále má. Cesta ovšem nebude jednoduchá.

„Zaleží to na mě a na týmu, jak se nám bude v zápasech dařit. Od toho se bude odvíjet má situace v reprezentaci. Nominace je za zásluhy, Roman Rác hrál od začátku sezóny suprově, takže si nominaci bezesporu zasloužil. Já jsem chvíli hrál, pak jsem šel do Třebíče, takže se dá říct, že já jsem si to ničím nezasloužil. Určitě však budu dělat vše pro to, abych se do reprezentace zase dostal. Bude to však velmi těžké, je tam spoustu hráčů, kteří hrají dobře. Budu muset hodně zabojovat,“ konstatoval na závěr svého povídání