Nejlepší olomoucké zápasy této sezony: Díl druhý

Daniel Fekets
O L O M O U C - Sezona 2020/2021 byla velmi netypická. Vůbec poprvé v historii se odehrála téměř celá bez fanoušků v hledišti a už pár kol po jejím zahájení musela být na více než měsíc přerušena. Hokejisté a trenéři si museli zvykat na náročný program, který téměř v každém týdnu obsahoval tři soutěžní zápasy. Po základní části skončili Hanáci dvanáctí a účast v předkole play-off si tedy zajistili. Pojďme si přiblížit druhý díl nejvydařenějších olomouckých zápasů sezony.

Olomouc - Karlovy Vary 4:3 pp. (49. kolo) - Hanáci předvedli parádní obrat a nakonec brali dva body oni (28. 2. 2021)

Možná jeden z největších obratů extraligové sezony byl k vidění v plecharéně v rámci 49. kola Tipsport extraligy. Postup Kohoutů do předkola sice už byl zpečetěn, avšak duel proti Energii se zpočátku moc dobře nevyvíjel.

Karlovy Vary zvládly lépe vstupy do prvních dvou třetin. Po brankách Jakuba Fleka a Martina Kohouta vedly už o dvě branky. Ve 29. minutě ale přispěchal s nadějí domácího týmu Tomáš Dujsík, jenž vsítil svůj třetí gól v sezoně. Karlovy Vary ale ve třetí periodě znovu navýšily vedení a po dalším gólu Kohouta vedly opět o dvě branky. V závěru ale přišel velký zvrat! O srovnání stavu se postarala trojice Rostislav Olesz - Lukáš Nahodil - David Ostřížek, která vsítila góly v časech 58:40 a 59:38. Povzbuzeným Hanákům se navíc vydařilo i prodloužení, to rozhodl po necelé minutě prudkou střelou Petr Strapáč.

V posledních třech kolech základní části uhráli Kohouti dva body, které vybojovali na ledě brněnské Komety.

Radující se Rostislav Olesz po brance na 3:3 proti Karlovým Varům

Plzeň - Olomouc 2:3 (2. zápas předkola play-off) - Úvodní výhra byla potvrzena, Olomouc si vybojovala mečbol (11. 3. 2021)

O tom, že se svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka utkají s Plzní, rozhodlo poslední kolo základní části. Olomouc v něm hrála právě na ledě Škody, kde však schytala debakl v poměru 1:9. Daleko důležitější zápasy ale přišly až poté, Plzeň v nich už radost z výhry neprožila.

První duel série předkola zvládli lépe hosté. Po dvou brankách Jana Káni zvítězili 2:1. O den později chtěli svůj první triumf potvrdit. To se také povedlo. Vstup do utkání číslo 2 měli znovu lepší Hanáci. Díky trefám Rostislava Olesze a Vojtěcha Tomečka vedli už v 10. minutě 2:0. Škoda sice zásluhou Martina Dočekala záhy odpověděla, ale Lukáš Nahodil přisoudil olomouckým hokejistům těsně po první pauze další dvoubrankové vedení. To už Mora nepustila, přestože v závěrečné periodě snižoval Petr Kodýtek. Kohouti se tak postarali o největší překvapení prvních dnů předkola. Zpět na Hanou jeli s mečbolem v kapse.

Ve druhém zápase série s Plzní pochytal Branislav Konrád 31 střel. Nejvytěžovanějším hráčem zápasu byl Adam Rutar, který strávil na ledě bezmála 26 minut. Další zajímavostí je výborná bilance na buly v podání Petra Strapáče. Útočník s číslem 41 na dresu vyhrál v tomto střetnutí deset ze čtrnácti vhazování.

Příkladná bojovnost hokejistů Olomouce před Konrádovou bránou

Olomouc - Plzeň 2:1 (3. zápas předkola play-off) - Za týmové výkony přišla odměna! (13. 3. 2021)

Poslední krok však bývá nejtěžší. Před třetím utkáním série olomoučtí příznivci vyvěsili na sedačky Zimního stadionu choreo, které mělo připomenout fakt, že Hanáci nikdy předtím plzeňskou Škodu v play-off nepřemohli. Kohouti tak chtěli jednoznačně oplatit svému soupeři čtvrtfinálová vyřazení z let 2016, 2018 a 2019.

Také vstup do tohoto zápasu se podařil hokejistům z Moravy. Jako první se do listiny střelců zapsal v 7. minutě Petr Strapáč. Na začátku druhé třetiny zamířil na trestnou lavici hostující Kantner, avšak Plzeň našla skulinku v obraně Olomouce a v oslabení zásluhou Petra Straky vyrovnala. S chutí hrající Kohouti ale o necelé tři minuty později udeřili podruhé, když se středem kluziště utrhl Jakub Navrátil. V závěrečné třetině už Hanáci nepouštěli západočeský celek do větších šancí a i díky jistému výkonu brankáře Konráda slavili postup do čtvrtfinále play-off!

Radost olomouckých hokejistů po postupu do čtvrtfinále

V boji o semifinále čekala na olomoucký tým pražská Sparta, která základní část sezony 2020/2021 vyhrála. Ve všech zápasech jí byla Olomouc vyrovnaným soupeřem, jenže lepší produktivita nakonec přiklonila sérii na stranu Sparty. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače postoupili do semifinále po výhře 4:0 na zápasy. Následně se mohli těšit na soupeření s Libercem.