Nejtěžším soupeřem jsme si my sami, uvědomuje si David Štefka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starším dorostencům se v nadstavbové části zatím daří. Z jedenácti kol prohráli pouze třikrát, z toho dvakrát po prodloužení nebo samostatných nájezdech. S pětibodovým náskokem na Mladou Boleslav se tak drží na prvním místě skupiny B a živí naději na play-off. Po posledních dvou kolech jsou ale Kohouti spokojeni jen z části. Domů si přivezli čtyři body a David Štefka, který si připsal další hattrick, ví že bodů mohlo být víc.

Starší dorostenci mají za sebou svůj vůbec první trip. Svěřenci trenérů Berana a Recha nejprve změřili síly s Letňany, o den později vyzvali Havlíčkův Brod. Domů si přivezli čtyři body, očekávání ale byla vyšší. „Spokojení se čtyřmi body být nemůžeme. Letňany jsou soupeř, proti kterému musíme brát všechny body. Jsme ale rádi, že jsme zvládli zápas v Havlíčkově Brodě,“ řekl David Štefka.

Letňany se v letošní sezóně trápí a v nadstavbové skupině se krčí s devíti body na předposledním místě. Přesto dokázaly Kohouty porazit po samostatných nájezdech 2:1. „Podle mě zápas rozhodlo to, že jsme nehráli důrazně a tudíž jsme je nechali moc hrát. Byli šikovní na puku a my jsme zase neproměnili šance, které jsme měli. Když už to pak dojde až do nájezdů, nejsme schopní dát z osmi pokusů gól,“ vracel se k prvnímu utkání na tripu.

Hanáci si však reputaci napravili v utkání proti Havlíčkovu Brodu. Tým z Vysočiny porazili v nadstavbové části už podruhé. Nejprve doma uhájili náskok 6:4, v odvetě pak slavili výhru 6:2. „První polovina zápasu nám nějak vůbec nešla. Nenapadli jsme, nehráli jsme aktivně. Přesně v polovině zápasu jsme ale dali gól a celý tým se zvedl. Najednou nás byl plný led, nasázeli jsme jim to tam a mohli jet domů,“ smál se olomoucký odchovanec.

David Štefka se v zápase blýskl dokonce hattrickem. Svůj výkon ale nepřeceňuje. „Spokojený být můžu, ale jen chviličku. O to víc musím makat,“ uvědomoval si. Třikrát v jednom utkání se olomoucký útočník trefil už podruhé v rámci nadstavby, ve druhém kole proti Litvínovu to ale na body nestačilo. Dobře si však uvědomuje, že za své dobré výkony vděčí i spoluhráčům. „Mám výborné spoluhráče, se kterými si to párkrát vyměním, pak to tam spadne a je to doma,“ chválil útočník nosící už několik sezón na drese číslo 11.

Kohouti se v polovině nadstavby drží na prvním místě s pětibodovým náskokem na Mladou Boleslav. Hanáky ale čeká ještě dlouhá cesta. Aby si zachovali naději na play-off, musí ve druhé části soutěže skončit nejhůře šestí, ve třetí části se pak musí vejít mezi nejlepší dva týmy skupiny B. „Jsme rádi, že jsme zatím první, ale musíme makat a udržet se nahoře. Musíme ještě zapracovat na napadání, buly a zakončení,“ tvrdil. Ve hře je opravdu hodně, na otázku, kdo je pro Hanáky nejtěžším soupeřem ale našel David Štefka zajímavou odpověď. „Nejtěžším soupeřem jsme si my sami,“ dodal výstižně hokejista, jehož vzorem je mimo jiné i starší bratr Jan, který také prošel olomouckými mládežnickými kategoriemi.