Nejvíce nás trápí koncovka, uvědomuje si obránce Lukáš Mareš

Daniel Fekets
O S T R A V A - Mora proti Vítkovicím nebodovala potřetí v řadě. S druhým celkem tabulky ovšem na jeho ledě držela krok, nicméně brankáře Aleše Stezku překonala pouze jednou. Právě o jediný gól kohoutů se ve druhé třetině postaral Lukáš Mareš, jenž se pustil do hodnocení duelu, který Olomouc prohrála 1:3.

Do zápasu vstoupili svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky dobře. V první třetině si pár šancí vytvořili, ale na gól se čekalo až do 24. minuty. Prosadili se však domácí, přesně zamířil Peter Krieger. Posléze Hanáci vyrovnali. „Naskočil jsem ze střídačky a Honza Bambula mi to tam poslal. Dvakrát jsem vystřelil. Druhá střela ale spíše byla z nouze, aby mi neujel útočník, který to tam blokoval. Tým gól nakopl, ale pak bohužel přišla druhá branka domácích a už se to vezlo,“ popsal Lukáš Mareš.

⇒ Obránce Lukáš Mareš

Jak už bek s číslem 55 na zádech zmínil, domácí šli znovu do vedení, když se prosadil kanonýr Peter Mueller. V průběhu druhé periody navíc kohouti přišli o Alexe Rašnera, jenž dostal trest do konce utkání. „Dlouhé oslabení nám vzalo docela dost sil, takže cítit to bylo, ale nemyslím si, že nás to položilo tak, abychom nebyli schopni hrát s Vítkovicemi vyrovnaný hokej,“ přemítal jihlavský odchovanec.

Ve třetí třetině skórovaly už pouze Vítkovice. Celek z Hané si několikrát vylámal zuby na brankáři Stezkovi, který kryl 30 pokusů hokejistů v červených dresech. „Bylo těžké ho překonat. Bylo vidět, že nějaké šance jsme tam měli, dokonce i do prázdné brány, ale on to neskutečně vychytal,“ poklonil se Mareš.

Jak tedy třiadvacetiletý zadák celé utkání shrnul? „Vstup jsme špatný neměli. Dodržovali jsme to, co jsme chtěli. Hráli jsme aktivně, ale když jsme dostali gól, začali jsme blbnout a nevycházely nám přihrávky. Pak přišlo vyrovnání, zvedlo se to, ale dostali jsme gól v oslabení a nevyužili jsme přesilovku, která nám vůbec nešla. Skončilo to tak, jak to skončilo.“

Právě několik nevyužitých přesilovek může Moru mrzet, ačkoliv se v této herní činnosti v posledních týdnech a měsících rapidně zvedala. „Přesilovky nehraju, takže to přesně popsat úplně nedokážu. Je možné, že třeba Jirka Ondrušek nebo Kuba Orsava nám v tomto hodně chyběli. Jsou to kluci, kteří hrají přesilovky od začátku sezóny. Zároveň umí vystřelit a dát gól,“ doplnil.

„Nejvíce nás nyní trápí koncovka, ta je našim největším problémem. Před zápasem s Libercem budeme mít ale velkou motivaci. Potřebujeme se dostat na vítěznou vlnu, už nějaké týdny se nám nepodařilo vyhrát dva zápasy v řadě,“ uzavřel Mareš.