Některým slovům nerozumím, většině však ano, je to v klidu, smál se Walker

Ondřej Kubát
B E R O U N - Po čtyřech prohrách v řadě za sebou dokázali hokejisté Mory konečně zvítězit. V Berouně po rychlém nástupu vedli už v deváté minutě o dvě branky, narozdíl od minulých zápasů ale o náskok nepřišli. V prostřední periodě totiž přidali třetí trefu a duel dovedli do vítězného konce. "Všichni hráli dobře, takže se nám podařilo zvítězit," pochvaloval si svůj první start za Moru Australan Nathan Walker.

Walker přijel do Olomouce až ráno před zápasem, takže neměl příliš času seznamovat se s aktuální formou hanáckého oddílu. "Byl to ale hodně důležitý zápas. Kluci mi říkali, že se jim poslední dobou moc nedařilo, potřebovali jsme proto urvat nějaké body," potvrdil.

⇒ Nathan Walker

A Walker hned při svém premiérovém startu v první lize získal kanadský bod za druhou asistenci na trefu Koloucha. "Bek nahodil kotouč do rohu, šel jsem za pukem, dal jsem ho Kučovi (Kucserovi), ten ho poslal před bránu Kolouchovi a byl z toho gól," popisoval vydařenou souhru vítkovických mladíků čerstvě osmnáctiletý protinožec.

Trenéři zařadili Walkera do třetí formace k jeho vítkovickým kolegům Kucserovi a Kolouchovi. Všichni tři se totiž znají, zkompletování Ostravanů k sobě tak bylo logickým krokem. "My jsme spolu hráli minulý rok, s Kolouchem dokonce v jedné lajně. Dobře se známe, jsme kamarádi, funguje nám to," těšil se z obnovené spolupráce mladý útočník.

Walker nemá problém ani s jazykovou bariérou. Za ta léta, kdy působí v České republice, se už naučil dostatečně dobře česky. "Některým slovům ještě nerozumím, ale většině ano, takže je to v klidu," smál se, když odpovídal.

"Spoluhráči v Olomouci mě přijali úplně v klidu. Vím, že teď budu hrát ještě proti Jihlavě, ale pak už nevím," nastínil své nejbližší plány a povinnosti hráč z hokejově exotické země.

Walker, který oblékl dres s desítkou na zádech, letos odehrál v seniorské extralize 33 zápasů. Tentokrát si však musel zvykat na poněkud jinou soutěž. "Extraliga je určitě rychlejší a přijde mi, že se v ní hraje i chytřeji, i když zrovna v Olomouci jsou hokejově chytří borci," srovnával.

Úplně jiná však byla atmosféra na tribunách. Extraligové stadiony zaplňují tisíce fandů, v Berouně však oficiálně přišlo jen 200 diváků. "Je mi úplně jedno, jestli na zápas přijde deset tisíc lidí nebo jenom deset. Samozřejmě je lepší, když má zápas atmosféru, ale zvládnu to, i když fanoušci nefandí," nemá sympatický mladík problém.

Tak Let´s Go Nathan!

FOTO: Michal Slavík, hokejkv.cz; hc-vitkovice.cz