Nenechali jsme jim ani kousek ledu, což podle mě rozhodlo, řekl po utkání se Zlínem Jakub Navrátil

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
Z L Í N – Na ledě zlínských Beranů odstartovala pro olomoucké hokejisty nová extraligová sezóna. O prvních třech bodech Hanáků rozhodla převážně úvodní třetina, v níž si vytvořili klíčový náskok, který domácí hokejisté ve zbytku utkání nedokázali smazat. Svůj díl na tomto úspěchu měl i útočník JAKUB NAVRÁTIL, jenž vstřelil svoji první extraligovou branku.

Hanáci na svého soupeře vlétli již od samotného začátku. Výsledkem předvedené hry v úvodní dvacetiminutovce bylo tříbrankové vedení, které bylo klíčové pro zbytek utkání. „Myslím, že jsme začali dobře. Nenechali jsme jim ani kousíček ledu, což podle mě rozhodlo,“ hodnotil povedený vstup do prvního střetnutí sezóny útočník Jakub Navrátil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

I přes slibný úvod ale měli Olomoučtí stále na paměti, že usnout na vavřínech se nevyplácí. Tento přístup nakonec přinesl ovoce v podobě prvních tří bodů do extraligové tabulky. „Zlín měl čtyřicet minut na zvrácení nepříznivého stavu. My jsme si ovšem řekli, že musíme hrát hlavně kvalitně do obrany, což se nám nakonec podařilo,“ prozradil recept na úspěch jednadvacetiletý forvard.

Na výhře nad Ševci se hráč s číslem 88 podílel brankou, jež pro něj byla zároveň první v české nejvyšší soutěži. „Bambis (Jan Bambula) mi přivezl kotouč, takže mám na tento moment památku,“ popisoval bezprostřední reakci dalšího olomouckého mladíka, jenž zaznamenal v tomto utkání dvě asistence.

S premiérovou trefou se taktéž pojí i zápisné do klubové kasy. „Co jsem slyšel, tak něco určitě budu muset dát a asi to nebude úplně malá částka. V kabině se na tom určitě nějak domluvíme,“ přitakal se smíchem šťastný střelec.

Pro rodáka z Hranic se mimo jiné jednalo o speciální střetnutí, jelikož právě za Berany nastoupil ke svému prvnímu extraligovému klání, a to shodou okolností právě proti Hanákům v listopadu loňského roku. „Hrát hned první kolo proti Zlínu bylo určitě zvláštní, ale pořád je to zápas jako každý jiný. Kluky znám všechny, nicméně dnes jsme si rozhodně nedali nic zadarmo. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli,“ řekl ke konfrontaci s bývalými spoluhráči.

Kvůli vládním restrikcím sledovalo utkání pouze 2500 diváků. Vzhledem ke kapacitě Zimního stadionu Luďka Čajky se jednalo zhruba o třetinové zaplnění. Jakub Navrátil je ovšem rád, že se alespoň tato část osazenstva mohla po dlouhé době opět těšit z extraligového hokeje. „S opatřeními bohužel nic neuděláme. Pořád je lepší, když tu alespoň nějací diváci jsou, než aby bylo prázdno,“ uzavřel.

#VšeciSpolu