Nepokryli jsme si hráče před brankou, hledal důvody porážky ve Zlíně Irgl

Martin Vavruša
Z L Í N – Poslední utkání před Vánoci nabídlo opravdu bohatou nadílku, ve Zlíně bylo k vidění hned čtrnáct branek! Ani tak se kohoutům nepodařilo bodovat a Ševcům podlehli 6:8. Nejlepším hráčem Hanáků byl vyhlášen Zbyněk Irgl, jenž se zapsal gólem a asistencí a nasazení prokazoval i v přesilovce, kdy efektní rybičkou zachytil vyhození soupeře. Přesto olomoucký střelec bral některé chyby na sebe. „Za stavu 2:0 to byla naše chyba s Jarynem (Janem Jaroměřským), tam jsme to měli hodit do rohu, a byl by klid,“ mrzelo ho.

Poslední utkání před Vánoci sehráli kohouti na ledě zlínských Beranů a do zápasu vstoupili skvěle. Už ve 4. minutě se trefil Irgl, o pouhou minutu později Laš, a Hanáci vedli 2:0. Jindy opatrné zápasy těchto dvou soupeřů se však zvrhly v přestřelku a ani šest gólů nakonec Olomouci nestačilo k vítězství. „Nepokrývali jsme si jejich hráče v předbrankovém prostoru. Když přijeli k nám, tak jsme po takových situacích dostávali spoustu gólů,“ vysvětloval autor úvodní branky, Zbyněk Irgl.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

Klíčovým momentem utkání mohla být právě branka na 1:2, kterou Zlín vstřelil ještě v první třetině, a dostal se tak zpět do hry. „Vedeme 2:0, hrajeme si s tím na útočné modré… tam to byla naše chyba s Jarynem (Janem Jaroměřským). Měli jsme to hodit do rohu, a byl by klid,“ smutnil olomoucký střelec.

Druhá třetina v závěru přinesla vypjaté chvíle, poté co Claireaux u mantinelu fauloval Bambulu a Škůrek se okamžitě jal msty svého spoluhráče. „To je hokej, patří to k tomu. Druhou třetinu se hrálo nahoru dolů. Soupeř dal gól, my jsme dali gól, ale je to opravdu škoda. Pro nás je každý bod zlatý a škoda, že jsme něco neodvezli,“ odvětil devětatřicetiletý útočník.

V poslední části Zlín uskočil do vedení 7:5 a kohouti se tak uchýlili ke hře bez brankáře. Ta jim zpočátku vycházela, Musil po parádní kličce snížil na 6:7 z pohledu Hanáků, druhá trefa už se však nekonala. Při další střele naopak Ondrušek zlomil hokejku a Berani vyhodili přímo do odkryté klece. „Mohl jsem si líp najet. Měl jsem to hned střílet, když mi to Ondruš (Jiří Ondrušek) dal, třeba by se to nestalo. Ale nemyslím si, že by to byl rozhodující okamžik zápasu. Spíš rozhodl ten náš předbrankový prostor,“ uzavřel Zbyněk Irgl.