Nevydařených zápasů je poslední dobou moc, přiznává Jan Knotek

Petr Martínek
O L O M O U C - Olomouci chybělo v zápase s Hradcem Králové nejen několik hráčů, ale i tolik zmiňované štěstí. Předvedený výkon na body nestačil, ve formě hrající Mountfield natáhl sérii úspěchů. Po utkání dotazy mířily na Jana Knotka, který měl na hrudi kapitánské céčko.

Hradec Králové ovládl zápas poměrem 4:0, střelecky byl výrazně aktivnější než Mora. Pro Hanáky se jednalo o šestou prohru z posledních osmi utkání. „Pravda, těch nevydařených zápasů je poslední dobou moc a kupí se to. Těžko se mi to hodnotí, nenašel bych snad nic pozitivního. Nebylo tam nic, čeho bychom se chytli a co by nás zvedlo. Hradečtí se vezou na jiné vlně než my, ten rozdíl byl viditelný. Abychom to zlomili, musíme předvést něco jiného. Neřekl bych, že by se někdo na to vykašlal, je to tak nějak kolektivní. Musíme zatnout zuby a bojovat dál,“ zahájil své povídání Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Jiří Ondrušek, Jakub Orsava, Lukáš Anděl, Lukáš Nahodil, David Škůrek, Alex Rašner a Lukáš Kucsera. To je seznam absentujících hráčů v zápase s Hradcem. Trenéři tak museli hledat jiná řešení, jak tyto ztráty adekvátně zalepit. „Každý hráč je znát. Ono to tak je celou sezónu, že někdo schází, tudíž nebylo ani utkání, ve kterém bychom hráli v plné sestavě. Než se někdo dostane zpátky na led a do formy, to zabere hodně času. Velmi si cením toho, že můžeme těžit z povedenější pasáže základní části a nemusíme mít záchranářské starosti. To bychom se báli mnohem více,“ poskytl svůj pohled na věc člen olomouckého útoku.

Při absenci Jiřího Ondruška se kapitánské funkce ujal právě Jan Knotek. „Je to fajn pocit, který už znám. V minulosti už jsem tuto funkci chvíli zastával. Jsem rád za důvěru, lepší by to ale bylo s bodovým ziskem,“ přiznal.

Podruhé v tomto ročníku naskočil do utkání áčka také sedmnáctiletý obránce Tomáš Galvas, který tedy sbírá zkušenosti s dospělým hokejem. „Tomáš i starší Jakub jsou trochu drobnější. Oba mají předpoklady moderního obránce, jak myšlení, tak i herní projev. Třeba se mi líbí jeho způsob rozehrávek, to jsem moc v Extralize nezaznamenal. Tomáš nemá tak moc těžkou hlavu z určitých situací,“ porovnal útočník s číslem 12 na dresu.

Základní část se rychle blíží ke svému finiši. Jen čtyři zápasy olomoucké hokejisty dělí od začátku předkola play-off. „Zkoušeli jsme už mnoho způsobů a cest, jak se vymanit z této situace. Rozebírali jsme nepodařená utkání. Každý musí začít sám u sebe, makat na sobě, na nic se nevymlouvat a dělat vše pro to, aby příště bylo lépe,“ uzavřel Knotek.