Nováčci sezóny: Mrázkovo čekání na gól

Martin Vavruša
O L O M O U C – Jen dva týdny po příchodu Vlacha pokračovalo posilování olomouckého kádru, který opět začínala trápit častá zranění. Prostor tak dostal dvaadvacetiletý útočník Petr Mrázek, který přišel z Brna na hostování do konce sezóny. Do té doby působil ve WSM lize, kde v dresu Třebíče nasbíral devětadvacet bodů za 34 zápasů.

Přišel, viděl, zvítězil

⇒ Útočník Petr Mrázek

Petr Mrázek mnoho času na přizpůsobení se nové situaci nedostal. Ještě tentýž den, kdy se dozvěděl o svém hostování, vyrazil s Kohouty do Pardubic, kde nastoupil po boku Jakuba Mataie a Tomáše Fořta v utkání, které Kohouti po dlouhé a napínavé bitvě dotáhli do vítězného konce. Sám Mrázek se v utkání neprosadil, přesto však při svém příchodu zanechal velký dojem a zvýšil očekávání, která na něj byla kladena.

Mrázkovy skvělé výkony pokračovaly i v dalších zápasech, ačkoliv kanadské body stále nepřicházely. V základní části nastoupil za Kohouty dvanáctkrát, z toho hned osmkrát se mohl radovat z vítězství, ale na jeho kontě zůstávala nula jak v kolonce branek, tak i v kolonce asistencí.

Rozhovor s Petrem Mrázkem o jeho příchodu do týmu zde.

Gólová premiéra v posledním zápase

Střelecký úspěch na sebe dal čekat také v bojích o udržení, kde Mrázek nastoupil ke všem šesti utkáním, ale prosadit se dokázal až v tom úplně posledním, ve kterém Kohouti porazili Pardubice vysoko 8:2. A byl to právě Petr Mrázek, kdo otevřel střelecký účet tohoto na góly bohatého zápasu, když ve čtvrté minutě nadvakrát překonal brankáře Růžičku. Ve zbytku zápasu se stihl do statistik zapsat ještě jednou, a sice asistencí při Škůrkově tvrdé střele, kterou zastavila až branková síť.

Mrázkův první gól v dresu HC Olomouc zde (čas 00:08).