Občas jsem se vařil, ale dopadlo to dobře, oddechl si Tomáš Dujsík po skalpu Pardubic

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí hokejisté dokázali poprvé v sezóně vyzrát na pardubické Dynamo. Ačkoliv v zápase 31. kola dvakrát prohrávali, v obou případech manko smazali a v prodloužení nakonec rozhodl Lukáš Nahodil. Jednu ze tří tref kohoutů měl na svědomí obránce TOMÁŠ DUJSÍK.

Jedinou branku v úvodní dvacetiminutovce vstřelil Tomáš Hyka, jenž si ve velké rychlosti vyměnil puk s Lukášem Sedlákem. Ve druhé části se ale Mora zvedla a v polovině řádné hrací doby se dočkala vyrovnání, které obstaral Tomáš Dujsík. „V první třetině na nás Pardubice vletěly, byly lepší. My jsme naopak zaostávali v osobních soubojích. Ale pak si myslím, že jsme se jim vyrovnali a po zásluze jsme byli odměněni,“ řekl bek s číslem 6 na zádech.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Jak popsal svými slovy brankovou situaci? „Nějak jsem tam vyplaval,“ přiznal s úsměvem. „Lukáš Anděl objížděl branku, on to vždy dává krosem, tak jsem tam zkusil jet. Promáchlo to asi šest hokejek, tak jsem doufal, že to alespoň já trefím. Plácl jsem do toho a padlo to tam.“

Dynamo se na konci prostředního dějství podruhé ujalo vedení, ale další vyrovnání v 50. minutě obstaral Jan Káňa parádní přesilovkovou střelou do šibenice. „Určitě nám druhý gól pomohl, Honza Káňa to výborně trefil. Nakoplo nás to tím smyslem, že jsme najednou pomysleli, že bychom mohli urvat více,“ prozradil Dujsík.

Kohouti to vycítili správně. Nakonec rozhodli na začátku prodloužení, kdy se trefil Lukáš Nahodil. Svěřenci trenérů Tomajka a Žabky se tedy radují z výhry 3:2 po prodloužení. „Přijel prakticky nejlepší tým v lize, pro nás to byl extrémně těžký zápas. Pardubice mají ve všech lajnách velkou kvalitu. Není tam žádný slabý článek, proto musí být stoprocentní koncentrace celý zápas, opravdu každé střídání. Myslím si, že jsme se s nimi poprali velice dobře,“ přemítal druhý nejproduktivnější zadák týmu.

Poslední utkání odehrál Tomáš Dujsík skoro přesně před měsícem na ledě Komety. Od té doby vinou zranění nehrál. „Ani nevím, jaké zranění to přesně bylo, ale prostě jsem nemohl dělat vůbec nic. Skoro tři týdny jsem polehával a lehce rehabilitoval. Po jednom nebo dvou ostrých trénincích jsem šel do zápasu, a to tempo bylo fakt vysoké. Hlavně ve třetí třetině jsem měl co dělat, ale problémy jsem měl i v první části, kdy jsem se musel přizpůsobit tempu. Občas jsem se vařil, ale dopadlo to dobře,“ oddechl si třicetiletý rodák z Brna.

Kohouty nyní čekají dvě utkání obden. Ve středu zavítají do Českých Budějovic a o dva dny později přivítají Vítkovice. „Teď je třeba dobrá regenerace, spánek a dobré jídlo. Upřímně? Už se těším do postele,“ uzavřel Dujsík s úsměvem od ucha k uchu.