Období turnajů začíná! Olomoucké třídy čeká nabitý velikonoční víkend

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Začíná období, kdy ligové zápasy střídají turnaje. A olomoucké třídy jich mají hned několik. Kromě už odehraného Hartmann Cupu a turnaje v Uherském Hradišti, čekají Olomoucké ještě akce v Novém Jičíně, Vyškově, Kuřimi, Havířově, Brně, Orlové, ale také německém Füssenu.

Deváťáci změří síly na mezinárodním turnaji v Havířově

Olomoucká devítka už jedno mezinárodní srovnání měla, na konci roku 2022 vyrazila do Švédska, tentokrát nepojede tak daleko. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně zůstanou v tuzemsku a během dvou dnů zabojují o co nejlepší umístění na mezinárodním turnaji v Havířově. Velikonoční turnaj pro hráče ročníků 2008 a 2009 se uskuteční v termínu 7. až 9. dubna. Hanáci vyzvou domácí Havířov, nedaleký Frýdek – Místek, ale také tři týmy ze Slovenska a jeden ze Švédska. Pozvání na turnaj přijaly celky Košic, Ružomberoku, Liptovského Mikuláše nebo švédského VIK.

Olomoučtí odstartují turnaj 8. dubna utkáním s Ružomberokem, ve stejný den odehrají ještě další dvě utkání ve skupině, a to s Frýdkem – Místkem a Havířovem. V neděli pak odstartují zápasy o konečné umístění a medaile.

HC Olomouc – HC Ružomberok 8:30 – 9:45

HC Olomouc – HC Frýdek – Místek 14:30 – 15:45

HC AZ Havířov 09 – HC Olomouc 20:30 – 21:45

Sedmáci vyrazí do Kuřimi a Německa

Sedmáky čekají hned dva turnaje. Už 1. 4. se uskuteční Moravský hokejový pohár. Olomoučtí tam změří síly se Zlínem, brněnským Warriorem, Jindřichovým Hradcem a českobudějovickým Motorem. Hrát se bude opět ve zkrácené verzi, a tak jeden zápas proběhne během necelé hodiny. Kohouti odstartují turnaj utkáním s Jindřichovým Hradcem, zhruba o hodinu později vyzvou Warriors, do třetice pak změří síly se Zlínem. Turnaj ukončí zápasem s Českými Budějovicemi.

HC Olomouc – HC Střelci Jindřichův Hradec 10:00 – 10:50

HC Olomouc – HC Warriors Brno 12:00 – 12:50

HC Olomouc – HC Berani Zlín 14:30 – 15:20

HC Olomouc – HC Motor České Budějovice 16:30 – 17:20

O necelý týden později odjedou svěřenci trenéra Jana Littnera do německého Füssenu na Alander Cup. Toho se spolu s nimi zúčastní i týmy z Maďarska, Finska, Itálie, Chorvatska nebo Holandska, a také domácí Němci. Hanáci ve skupině narazí na Ijhockey Holland, Rittener Buam a chorvatský Medvesčak.

Šesťáci zabojují o další medaile v Brně

Po úspěchu v Uherském Hradišti se budou šesťáci snažit získat další cenný kov na tzv. Malé republice v Brně. Turnaj zastoupený týmy ze všech koutů republiky se uskuteční od 7. do 9. dubna. A odehraje se na dvou plochách s názvem Evropa a NHL. Týmy budou v základní části rozděleny do dvou skupin. V jedné se utká Sparta s Hradcem Králové, Olomoucí a Louny, na druhé pak druhé pražské S, tedy Slavia s Frýdkem – Místkem, Litvínovem a Kometou. V pátek 7. 4. se Olomouc utká s Louny a Spartou, o den později vyzve Hradec Králové.

Rozpis zápasů základní části

Pátek 7. 4.

HC Olomouc – Louny 13:45 – 14:45

Sparta Praha – HC Olomouc 16:15 – 17:15

Sobota 8. 4.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 10:45 – 11:45

Čtvrťáci mají pestrý program, čekají je ještě tři turnaje

Čtvrťáci budou mít opravdu nabitý začátek dubna. Hned 1. 4. vyrazí na turnaj do Orlové. Rozděleni navíc budou do dvou týmů. Kromě olomouckého áčka a béčka se ve skupině potkají ještě týmy z domácí Orlové, Karviné, Břeclavi, Poruby, Kopřivnice a slovenského Púchova. Ve druhé skupině na sebe pak narazí druhý tým Orlové, Púchova, Karviné, Poruby další dva výběry Břeclavi, Vítkovice nebo polské Tychy.

Rozpis zápasů základní části Olomouce A

HC Olomouc – Púcbov 8:50 – 9:15

HC Olomouc A – HC Olomouc B 9:55 – 10:25

HC Olomouc A – RT Torax Poruba 11:10 – 11:35

MSK Orlová – HC Olomouc 12:00 – 12:25

HC Olomouc A – Karviná 12:45 – 13:05

HC Olomouc A – Kopřivnice 14:40 – 15:05

HC Olomouc A – Břeclav 15:50 – 16:15

Rozpis zápasů základní části Olomouce B

RT Torax Poruba – HC Olomouc B 8:00 – 8:25

HC Olomouc – HK Karviná 11:10 – 11:35

HC Olomouc B – Púchov 13:30 13:30 – 13:55

MSK Orlová – HC Olomouc 16:45 – 17:10

Jen o pár dní později, v sobotu 6. 4., vyrazí čtvrťáci do Vyškova. Na jihu Moravy se v rámci Velikonočního turnaje utkají s ostatními celky z Moravy, a to Kometou, Zlínem a domácím Vyškovem. A aby poslední ledy opravdu využili, hned poté se malí kohouti vydají do Nového Jičína. V Moravskoslezském kraji se během víkendu utkají s domácími Ďáblíky, Znojmem, Slaným, Neratovicemi a Plzní. Ve druhé skupině pak změří síly Frýdek – Místek, Havířov, Poruba, Skalica, Louny a České Budějovice.

Hned na úvod vyzvou Hanáci Neratovice, ve druhém utkání pak změří síly s domácími, v sobotu večer pak s Plzní. O den později pak vyzvou Znojmo a Slaný.

Rozpis zápasů základní části

Sobota 8. 4.