Obránce Hlaváč si se slovenskou dvacítkou zahraje proti Čechům

Kristýna Nováková
Příští týden se v Brně uskuteční přátelský trojzápas mezi juniorskou reprezentací České republiky a Slovenska. V nominaci slovenských mladíků se objevilo také jedno jméno, které je dobře známé i olomouckým fanouškům - v Brně se totiž představí obránce Matúš Hlaváč, opora hanácké juniorky, která už několikrát nakoukla také do A-týmu.

Čeští a slovenští mladíci se proti sobě poprvé postaví v pátek 24.7. od 17 hodin. Odvetný zápas je na programu v neděli 26. 7. a své představení junioři završí v pondělí 27. 7. Oba týmy dorazí v nabité sestavě, na slovenské soupisce najdete například Samuela Hlavaje, oporu juniorské reprezentace a loňského držitele ceny Jacquese Planta nebo teprve 16letý talent Juraj Slafkovský. Dres se lvíčkem na prsou zase obléknou například Stanislav Svozil nebo Ja Myšák. O to větší škoda, že se zápasy v brněnském Sportcentru Lužánky odehrají bez diváků, utkání však v přímém přenosu zprostředkuje HokejkaTV.

Pro Matúše Hlaváče není reprezentační účast novinkou, už v loňské povedené sezóně se do reprezentačního výběru dostal, a to konkrétně do slovenského výběru do 18 let. S ním absolvoval mimo jiné také mistrovství světa osmnáctek. V letošní sezoně patřil Hlaváč k oporám a stálicím hanácké juniorky. V Turnaji O Pohár DHL nastoupil do 31 zápasů, v nichž zaznamenal solidních 20 bodů (3+20) a stal se tak nejproduktivnějším bekem Kohoutů - stejný kousek se mu ostatně povedl už v sezóně 2018/2019.

Trenčínský rodák letos dvakrát nakoukl také do A-týmu a část sezóny strávil v prvoligové Třebíči, kde si své schopnosti mohl naplno otestovat v dospělém hokeji. V 11 zápase na jihu Moravy zaznamenal 2 góly a jednu asistenci. Matúš Hlaváč přitom nemusí být jedinou olomouckou stopou na reprezentační akci, mezi náhradníky české reprezentace jsou totiž dva Hlaváčovi kolegové z juniroky - obránce Adam Rutar a útočník Tobiáš Handl.