Obránce juniorky Patrik Sedláček po úspěšném víkendu: Výhry nám pomohly po psychické stránce

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí junioři mají za sebou povedený víkend. V pátek zdolali Spartu po nájezdech a o den později si připsali první tříbodovou výhru v sezóně, když v plecharéně porazili Plzeň 5:2. Pod skalp loňských mistrů nejvyšší juniorské soutěže se dvěma přihrávkami podepsal obránce PATRIK SEDLÁČEK.

Kohouti rozhodli ve druhé třetině, vstřelili v ní tři branky. Když na začátku periody třetí skóroval Michal Tomeček, bylo de facto hotovo. Za Plzeň už pouze korigoval na 2:5 kapitán Dáňa. „Zápas proti Plzni hodnotím pozitivně, hráli jsme velmi slušný hokej a hlavně jako tým. Na střídačce jsme se neustále povzbuzovali, žilo to tam. Určitě to byl náš zatím nejlepší výkon v sezóně, drželi jsme se systému a nedali jsme Plzni moc šancí,“ zhodnotil Patrik Sedláček.

„Trenéři nám udělali výborný systém a my jsme se ho velmi dobře drželi. Měli jsme více ze hry. Dokázali jsme se udržet v útočném pásmu a díky tomu jsme si vytvářeli spoustu šancí. Věděli jsme, že Plzeň je bruslařsky založený tým, a proto jsme přizpůsobili naše rozehrávky a celkovou hru 5 na 5. Díky tomu jsme se drželi na puku a vytvářeli si šance,“ pokračoval brzy osmnáctiletý obránce.

Pět bodů ze dvou zápasů mladým Hanákům pomůže, až do tohoto týdne totiž na první bodový zisk čekali. „Tento víkend nám velmi pomohl po psychické stránce, celou kabinu to nakoplo. Vidíme, čeho jsme schopni, a že máme na to, abychom byli v tabulce výše,“ uvědomuje si. Olomoučtí junioři navíc z následujících osmi duelů hned sedm odehrají na domácím ledě, proto by rádi ve sběru bodů pokračovali. „Určitě je super, že nemusíme nikam jezdit. Doma se vždy hraje lépe,“ řekl.

V pátek 30. září a v sobotu 1. října čeká svěřence Karla Berana a Mojmíra Trličíka domácí dvojboj s východočeskými celky. Pardubice i Hradec Králové zatím pobývají v dolní polovině tabulky. „Od obou soupeřů očekávám dobrý hokej, jsou to kvalitní týmy s kvalitními hráči. Není důvod brát ohled na tabulkové postavení, každý zápas je jiný a my se na ně musíme připravit co nejlépe,“ navázal Sedláček.

Obránce s číslem 8 na zádech zatím nasbíral v sedmi zápasech tři asistence. V tabulce +/- má jeden kladný bod, což jej řadí mezi nejlepší olomoucké hráče. „Se svými výkony jsem docela spokojený. Jsou tam detaily, na kterých se snažím pracovat. Nikdy jsem nebyl moc bodový hráč, takže je pěkné mít na kontě nějaké kanadské body, ale na prvním místě je vždy týmový úspěch,“ prohlásil jasně.

Juniorskou soutěž hraje od letošní sezóny 14 klubů, konkurence se tak oproti minulým sezónám značně zvýšila. „Myslím si, že se liga po zúžení velmi vyrovnala, není tady lehkého zápasu. Všichni jsou si výkonnostně velice blízko, a proto v každém utkání rozhodují detaily,“ uzavřel Patrik Sedláček.