Začněme tím nejzákladnějším, a to postavením v tabulce po základní části. Po nepovedeném startu, kdy se Hanáci nacházeli až na jedenáctém místě, přišel raketový vzestup, díky němuž bojovali Olomoučtí do posledních kol o elitní šestku. Nakonec z toho bylo sedmé místo, které zaručilo předkolo se zlínskými Berany.

Produktivitu ovládl Zbyněk Irgl, střelbu pak Lukáš Nahodil

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

Přesuňme se nyní ke kanadskému bodování. Na prvním místě se umístil zkušený veterán Zbyněk Irgl, který si v 50 odehraných utkáních připsal 37 bodů za 15 branek a 22 asistencí. Na záda mu pak celou sezónu dýchal Lukáš Nahodil, který za ostravským rodákem zaostal o pouhé dva body.

Olomoucká devatenáctka ovšem drží jiný triumf, a to střelecký. Do popředí se Nahodil dostal díky osmnácti brankám. V průměru se útočník Hanáku trefil zhruba z každého šestého pokusu.

Obraně kraloval David Škůrek

Ze zadních řad byl neproduktivnější urostlý obránce David Škůrek. I přesto, že je jeho hlavním úkolem zastavovat soupeřovy akce, dokázal, že je schopen i připravit příležitost pro vlastní tým. Ve 35 utkáních, které v dresu s kohoutem na prsou odehrál, dal tři branky a na dalších 11 přihrál.

Tato statistika je pro beka s trojkou na zádech velkým zadostiučiněním. V úvodu sezóny se totiž potýkal se špatnou formou, která ho dovedla až k hostování v Třebíči. Zde se ovšem rodák ze Šternberka dokázal zvednout, díky čemuž se z něj po návratu na Hanou stala opět opora, na jakou byli fanoušci zvyklí.

Vyrovnané brankářské výkony a debut Vojtěcha Mokrého

⇒ Brankář Branislav Kondrád
Dostáváme se k brankářům. Právě na jejich bedrech stojí úspěch a neúspěch celého týmu. V Olomouci tuto úlohu zastávají převážně Branislav Konrád s Janem Lukášem.

Oba maskovaní muži podávali v celém ročníku velmi vyrovnané výkony. Slovenský matador zasáhl do třiceti utkání, ve kterých si připsal celkem 752 zákroků z 816 střel. Procentuální úspěšnost zákroků v jeho případě činí 92,16 %, což ho řadí na třetí místo celé soutěže! Jan Lukáš za ním jen nepatrně zaostává, když ve 24 utkáních pochytal 569 z 620 pokusů, což ho řadí na sedmé místo mezi gólmany s bilancí 91,77 % pokrytých ran soupeře.

Přelomový pak byl tento ročník pro osmnáctiletého strážce svatyně Vojtěcha Mokrého. Ten si odbyl svůj extraligový debut v zápase s Libercem, jelikož oba jeho zkušení kolegové byli zranění. A vedl si velmi dobře! Svůj úvodní zápas proti Tygrům zvládl a pomohl Olomouckým k vítězství 2:1. Poté nastoupil ještě ke dvěma utkáním, a to nejdříve proti brněnské Kometě, kde navázal na předchozí úspěch, a následně proti Třinci. Celkově si v těchto třech střetnutích připsal 77 zákroků a udržel si úspěšnost na vynikajících 93,90 %.

Největším bojovníkem byl Jan Jaroměřský, nejvytíženějším hráčem pak Jiří Ondrušek

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Dostáváme se k posledním statistikám tohoto přehledu. Začněme u Radegast indexu. Tato tabulka se skládá z plusových a mínusových bodů, „hitů" na soupeře a zablokovaných střel. Každý díky němu ví, kdo je v týmu největším bojovníkem.

Z olomouckého týmu byl nejlepší Jan Jaroměřský, který si připsal 127 bodů. Následuje ho kapitán Martin Vyrůbalík se 103 body a Jan Švrček se 101 body.

U obránců ještě zůstaneme, a to díky Jiřímu Ondruškovi, který byl nejvytěžovanějším hráčem v celém kádru Hanáků. Nevynechal ani jedno utkání a na ledě strávil celkově 1078 minut. Bek s třiadvacítkou na zádech se může dále pyšnit ještě dvěma prvenstvími. Jednak v počtu plusových bodů při hře 5 na 5 (+17), a dále nejmenším počtem inkasovaných branek během jeho přítomnosti v početní nevýhodě. (6).