Olomouc a Mladou Boleslav dělí jen čtyři body. Sníží Kohouti náskok Bruslařů?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se v posledních dvou kolech opravdu dařilo, nejprve si doma vyšlápli na brněnskou Kometu, v dalším utkání si poradili i s favorizovanou Vervou,a to šestibrakovým rozdílem. Další soupeř bude ale pořádně těžký oříšek. Předchozí dva zápasy s Mladou Boleslaví skončily velmi těsně, pokaždé se ale z výhry radovali Hanáci. Ti by chtěli přidat i třetí výhru. Podaří se jim to? To zjistíte v pátek od 17:30.

Kohouti odehráli během víkendu dvě skvělá utkání. Nejprve si doma vyšlápli na brněnskou Kometu, kterou porazili 5:2, o dva dny později přehráli Hanáci i favorizovaný Litvínov, a to 7:1. „Tenhle víkend byl velice podařený. Už minulý víkend jsme porazili Zlín a nehráli jsme špatně ani proti Vítkovicím, ale teď se to zvedlo a konečně jsme proměňovali šance. Lépe jsme i bránili,“ tvrdil Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

A právě dvě vyhraná utkání nad favorizovanými celky mohou být to, co olomoučtí hráči před druhou polovinou sezóny potřebovali. „Každá výhra pomůže. Snad takových víkendů bude víc, my chceme a jdeme tomu naproti,“ řekl rozhodně.

Bruslaři se od začátku sezóny trochu propadli tabulkou. V současné době jim patří devátá příčka, tedy těsně před Kohouty. Týmy, které společně slavily postup do nejvyšší soutěže, od sebe dělí pouhé čtyři body. Bilance utkání ale letos zatím nahrává Olomouci. Během předchozích zápasů se totiž radovali z výher 2:0 a 2:1. Těsné výsledky ale naznačují, že Kohouty nečeká nic jednoduchého. „Boleslav má rychlé hráče. Každý zápas s nimi je ve velkém tempu. Myslím, že to bude utkání, kde se bude hodně bruslit,“ uvažoval dvacetiletý obránce.

Olomouc a Mladá Boleslav se několik sezón potkávaly v první lize, před třemi lety navíc oba týmy zvládly náročné barážové boje a otevřely se jim dveře do extraligy. Bruslaři tak patří k celkům, které Hanáci znají velmi dobře, rozdíl oproti ostatním soupeřům ale nevidí. „Moc jiné nejsou. Sice se to jmenuje Mladá Boleslav, ale hráči se mění všude, takže se musíme připravit na sto procent a podat nejlepší výkon, abychom je porazili,“ měl jasno hráč nosící dres s číslem 27.

Z KABINY SOUPEŘE: Nevyrovnané výsledky Bruslařů vedly ke změně i v realizačním týmu

Mladoboleslavští hokejisté neprožívají období, které by se dalo nazvat dobrým. Bruslaři sice střídají výhry a prohry, s devátým místem ale loňský semifinalista spokojený být nemůže. Během listopadu a začátku prosince se Středočeši radovali pouze ze čtyř výher. V posledních třech kolech nejprve brali Bruslaři tři body za zvládnutou gólovou přestřelku s Třincem, pak ale Mladoboleslavským jediná branka nestačila na Liberec (1:2pr) a Hradec Králové (1:3)

Bruslaři v posledních dnech navíc oznámili dvě novinky. K týmu se připojil bývalý olomoucký brankář Tomáš Halász, v realizačním týmu ale skončil trenér Marian Jelínek.

Brance Mladoboleslavských vládne s úspěšností 91,77 % Jan Lukáš, nejproduktivnějším obráncem je ofenzivně laděný Marek Trončinský (1+10), tabulku produktivity útočníků pak vede Tomáš Hyka (8+13), který je s osmi góly s Radanem Lencem i nejlepším střelcem Mladé Boleslavi.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: František Výborný
Kapitán: Jan Hanzlík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem Králové 1:3

SOUPISKA Mladé Boleslavi