Olomouc čeká těžká zkouška. Tým vyjíždí do Hradce

Jiří Polášek
O L O M O U C – Hanáci neuspěli s Vítkovicemi. Nyní už ale mají jiné myšlenky. V neděli 13. února od 16:00 je totiž v rámci dvaapadesátého kola Tipsport Extraligy ledního hokeje čeká Hradec Králové, který je momentálně v ligové tabulce těsně za vedoucím Třincem.

Po jasné výhře s Litvínovem Olomoučtí doma sehráli duel s Vítkovicemi. Zápas začal několika fauly. Ve dvanácté minutě si šel sednout Roman Polák a jeho trest potrestal gólem forvard Petr Kolouch. „Cítím se teď lépe, což je zapříčiněno tím, že hraji mnohem více. Potřebuju takovou roli, takže jsem za to rád,“ komentoval okolnosti svého gólu Kolouch.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Domácí ubránili výsledek až do poslední minutky první třetiny. Čtyřicet sekund před jejím koncem si sebral kotouč Tomáš Guman a rázem bylo srovnáno na 1:1. Skóre se neměnilo ani v další dvacetiminutovce, kdy jedinou větší událostí bylo vyloučení hostujícího Bondry.

Rozhodnout tedy musela poslední část, případně prodloužení. K tomu však nedošlo, poněvadž soupeř rozhodl. Nejprve se prosadil už ve třetí minutě Jakub Illéš. Následně šli hosté do tří, ovšem v oslabení dokázali sami skórovat. Zápas korigoval 2 minuty před koncem čtvrtou brankou Vítkovic Jan Hruška.

„Klíčovým momentem byla přesilovka 5 na 3. Do ní to bylo vyrovnané utkání. Obraz hry z naší strany vůbec nebyl špatný, měli jsme tam několik vyložených střeleckých situací. Od zmíněné přesilovky se to však zlomilo, dostali jsme gól a padla na nás deka. Vítkovice vyhrály třetí třetinu zaslouženě,“ zhodnotil faktory porážky trenér Zdeněk Moták.

Olomouc udržela jedenácté místo hlavně díky prohře Karlových Varů. Ty mají o dva body méně, ovšem také dva duely k dobru. Nedotáhl se ani třináctý Litvínov, který zůstal na 55 bodech.

To nejdůležitější o soupeři

Hradec hraje letos výborný hokej. Tým z východu Čech prohání mistrovský Třinec na čele tabulky a v posledním zápase ho dokonce porazil. Ve stejném počtu duelů dokázal Moutfield získat pouze o dva body méně a na kontě jich má už 96. V posledních pěti zápasech navíc prohrál pouze jednou.

Mountfield je třetím nejlepším týmem co se ofenzívy týče. Nastřílel 153 branek. Více jich zvládla jen Sparta (158) a Pardubice (156). V defenzívě tým taktéž šlape, protože má druhý nejlepší výsledek v celé lize. Dostal 101 branek, což je pouze o dvě méně, než Třinec, který této statistice vládne (99).

Lvi a Olomoučtí už tento rok sehráli tři vzájemné zápasy, bohužel všechny z nich vyhrál soupeř. Nejprve loupil v Olomouci 3:2, následně přišla drtivá domácí výhra 5:1 a v prosincovém zápase v plecharéně pak Královéhradečtí uspěli těsně 1:0.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP ARÉNA (7 700)
Poslední utkání: Výhra 2:0 s Třincem