Olomouc dále nepočítá s pěticí hráčů, prvními posilami jsou Valenta a Zeman

Klub
O L O M O U C – Kádr olomouckého mužstva se po úspěšné záchranářské misi začíná poprvé měnit. Na Hané nebude dále pokračovat pětice hráčů včetně kapitána Pavla Patery. Pět hráčů naopak své kontrakty v Olomouci prodloužilo a na stejný počet hráčů byla uplatněna opce. Kohouti navíc hlásí první posily – obránce Tomáše Valentu a útočníka Adama Zemana!

Tým Olomouce se loučí se zkušenou dvojicí Pavlem Paterou a Ivanem Majeským, která před minulou sezónou přišla na Hanou z Kladna. V dresu Kohoutů nadále nebude pokračovat ani Radek Dlouhý a stejně tak ani dvojice Tomáš Rachůnek a Rostislav Marosz. Dalším působištěm posledních dvou jmenovaných budou Karlovy Vary.

Nebudou pokračovat:

• Pavel Patera (Ú)
  • Ivan Majeský (O)
  • Radek Dlouhý (Ú)
  • Tomáš Rachůnek (Ú)
  • Rostislav Marosz (Ú)

Na dalším působení v hanácké metropoli se dohodli dva obránci – odchovanec klubu Jiří Ondrušek a nejproduktivnější zadák Mory v loňské sezóně Pavel Skrbek. Fanoušci se mohou těšit na další hokejové akce v podání slovenských útočníků Dávida Buce a Petera Zuzina. Na Hané rovněž zůstává i forvard Jakub Matai.

Prodloužili smlouvy:

• Jiří Ondrušek (O)
    • Pavel Skrbek (O)
    • Dávid Buc (Ú)
    • Peter Zuzin (Ú)
    • Jakub Matai (Ú)

S jistotou můžeme říct, že v týmu Mory budou pokračovat i hráči, kteří už v Olomouci působí delší dobu. Opce totiž byly uplatněny na zadáky Jakuba Bartoně a Robina Staňka. Olomoucký dres budou i v další sezóně oblékat útočníci Matěj Pekr, Michal Vodný a Aleš Jergl.

Byly uplatněny opce:

• Jakub Bartoň (O)
      • Robin Staněk (O)
      • Matěj Pekr (Ú)
      • Michal Vodný (Ú)
      • Aleš Jergl(Ú)

Informovali jsme vás již o hráčích, kteří nebudou na Hané pokračovat, také o těch, kteří naopak v dresu Mory nadále působit budou, a tak zbývá představit hokejisty, kteří Kohouty posílí. Podepsány jsou smlouvy s obráncem Tomášem Valentou a útočníkem Adamem Zemanem.

Posily:

• Tomáš Valenta (O)
        • Adam Zeman (Ú)

Tomáš Valenta – staronová posila do obrany

Třiadvacetiletý hráč není v Olomouci žádnou neznámou. V olomouckém týmu působil již v sezóně 2012/13. S výkony defenzivního obránce, který pomohl Kohoutům až do baráže o extraligu, bylo vedení Mory spokojeno, Valenta však jako hráč Zlína zamířil na další dva ročníky právě do svého mateřského celku.

Tomu pomohl v roce 2014 k mistrovskému titulu. V minulé sezóně odehrál mládežnický reprezentant v mužstvu trenéra Vlacha 27 zápasů, v nichž zaznamenal 8 bodů (2+6). V play-off pak odehrál celé čtvrtfinále, bodově se však neprosadil. Během sezóny rovněž vypomáhal prvoligovému Havířovu, kde nastoupil k celkem třinácti duelům, v nichž si připsal 8 bodů (1+7).

Statistiky v kariéře Tomáše Valenty naleznete zde.

Adam Zeman – jihlavský ostrostřelec

Druhá nová tvář naopak vyztuží ofenzivní sílu Kohoutů. Útočník Adam Zeman je třiadvacetiletým jihlavským odchovancem, který se těší na svou první výraznější extraligovou příležitost. Třikrát za sebou dokázal v první lize zaznamenat minimálně 30 bodů! V ročníku 2013/14 nastřádal v dresu jihlavské Dukly dokonce 28 branek! Stal se tak třetím nejlepším kanonýrem soutěže.

Jeho služeb krátce využili v minulých dvou sezónách extraligové Pardubice. V letošní sezóně dostal v týmu Východočechů příležitost v jednom zápase, rok předtím sehrál za „Perníkáře“ dva duely. O premiérový bodový zápis v české nejvyšší soutěži se však Adam Zeman bude snažit až za Olomouc. A jak se nové posile Mory dařilo v loňské sezóně? V základní části za Jihlavu nastřádal Zeman 30 bodů (17+13), ve vyřazovací části pak přidal 7 bodů (3+4).

Statistiky v kariéře Adama Zemana naleznete zde.