Olomouc musí zabrat, v cestě jí stojí Hradec Králové

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Po dvou nevydařených zápasech se ve středu Hanáci představí doma, kde vyzvou svého tradičního soupeře, HC VCES Hradec Králové. Východočeši naposledy na svém kluzišti zdolali nejtěsnějším možným rozdílem nováčka z Písku. „Hradec určitě nebude chtít ztrácet body,“ myslí si o svém příštím soupeři Václav Chomič. Utkání začíná v 18 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Václav Chomič přišel z Vítkovic, kde hrával extraligu za tamní juniorku. V posledním ligovém utkání v Berouně si vysloužil místo ve čtvrté formaci. „Docela jsem si s kluky vyhověl. Mohli jsme sice dát nějaké branky, ale snad to přijde v dalších zápasech,“ přeje si devatenáctiletý útočník.

Václav Chomič
Možná se dočká hned v tom následujícím, kdy do Olomouce zavítá Hradec Králové. Ten je na tom o bod lépe než klub z Hané. Z posledních čtyř ligových soubojů si odnesl tři výhry, z toho jednu až po nájezdech, a porážku 2:8 na ledě Benátek. „Moc toho soupeře neznám, ale podle mě má Hradec zkušenější pětky. Je to takový bojovný tým, který tady nebude chtít nic ztratit,“ odhaduje sílu Východočechů.

Kohouti vstoupili do sezóny dvěma výhrami, vzápětí však na ně navázali stejným počtem proher, přičemž v posledních dvou kláních vstřelili jen dvě branky. „Neplnili jsme příliš pokyny trenérů. Málo jsme bruslili, což do příště budeme chtít určitě zlepšit,“ tvrdí Chomič. „Na zápas s Hradcem změníme pětky, takže snad i to bude přínosem,“ doufá mladý forvard.

V minulé sezóně se soupeři střetli celkem čtyřikrát, vždy z toho vyšla vítězně Olomouc, i když jednou o tom musela rozhodnout až na nájezdy. V letošních dvou přípravných kláních si Hanáci i Východočeši připsali po jednom triumfu.

Hradečtí se na Hanou rozhodně nechystají na výlet. Rádi by využili poklesu formy Mory a na olomouckém zimním stadionu vytěžili nějaké body. „Mužstvo Olomouce by nám mohlo sedět, ale uvidíme, s čím na nás přijdou. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a pokusíme se odvézt si body,“ uvedl pro oficiální web Východočechů útočník Hradce Vít Budínský.

Duel, který bude řídit trojice sudích Úlehla – Hejl, Svoboda, bude zahájen ve středu v 18 hodin na zimním stadionu v Olomouci. Pokud se nedostanete na zimní stadion, můžete sledovat tradiční on-line přenos. Ovšem hokej je nejlepší živě!

Sestavy z minulých zápasů:

HC Olomouc: Žigárdy – Vyrůbalík, Koma, Bartoň, Mikel, Lhotský, Nedbálek, Janáček, Ondrušek – Černý, Ministr, Polodna – Kucharczyk, Domin, Mikšan – Smejkal, Brančík, Řípa – Pekr, Chomič, Zbořil. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC VCES Hradec Králové: Luňák – Horák, Křetínský, Táborský, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Seidl – Hruška J., Roubík, Kadlec, Berger, Čermák, Kubica, Budínský, Moskal, Volráb, Šejnoha, Březina, Hruška O. Trenér: Jiří Slabý.