Olomouc pojede bojovat o své postupové naděje do Liberce

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Po polovině extraligové baráže patří Olomouci s šesti body poslední pozice, přičemž na druhý Chomutov ztrácí Kohouti čtyři body. Taková ztráta není pro Moru zrovna ideální, nicméně stále není nic rozhodnuto. V neděli se Hanáci pokusí uspět proti Bílým Tygrům v liberecké Tipsport areně, kde v minulém utkání málem získali alespoň jeden bod, avšak nakonec odjeli s prázdnou. Tentokrát Olomouc věří, že vybojuje všechny tři body. Duel začíná v 17 hodin.

Mora se v minulém zápase střetla doma s Chomutovem. Duel se jí výkonnostně vydařil, výsledkově to ale již nebylo tak slavné. Po hromadě spálených šancí totiž brala jen bod za prohru po prodloužení.

⇒ Bílí Tygři Liberec

„Měli jsme sice trochu slabší úvod, ale hra se brzy rychle srovnala. Díky vyrovnávacímu gólu jsme měli mírně navrch. Vytvořili jsme si poté spoustu šancí, které jsme neproměnili, hlavně já teda. Měl jsem třeba jednu vyloženou, úplně do prázdné. Puk mi však šel trochu pod nohy, blbě se mi trefoval. I tak jsem měl zakončit lépe, dát gól,“ vrací se útočník Lukáš Kucsera k pátečnímu utkání.

Mladý útočník měl za zápas s Piráty snad deset šancí, ani po jedné se ale nemohl radovat z gólu. To by mohlo některé hráče psychicky rozhodit, Kucsera však spíše cítil vztek na svou osobu.

„Hráče spíše srazí, když v zápase nemá vůbec žádnou šanci. Je to pro něj horší, než když se dostane do nějaké šance. Byl jsem z toho, že se mi nedařilo skórovat, samozřejmě naštvaný. Hra ale byla vyrovnaná, vedli jsme chvíli i dva jedna, takže mě to moc nesráželo,“ prozrazuje jednadvacetiletý hokejista, který se stal smutným hrdinou střetnutí. Kromě hromady neproměněných příležitostí totiž způsobil i faul, díky němuž Chomutov rozhodl v prodloužení o své výhře.

„Byl jsem za soupeřovou bránou a bojoval jsem o kotouč. Pak jsem chtěl hráči přizvednout hůl, ta mi však vyletěla moc vysoko. Sice jsem později slyšel, že jsem toho hráče netrefil, ale rozhodčí se rozhodl tak, jak se rozhodl. Zapískal faul a šel jsem ven. Pak jsme bohužel v oslabení dostali gól,“ popisuje Kucsera svůj nedovolený zákrok.

Kohouti tak na druhou pozici zajišťující start v příštím ročníku extraligy zatím ztrácí čtyři body. Do konce baráže však zbývá ještě šest utkání, Olomouc tedy stále nic nevzdává.

„Ano, máme čtyřbodový odstup, ale Chomutov určitě nějaké body ještě ztratí. Liberec se nyní zvedl, ten se tak bude spíše oddalovat. Ty poslední tři zápasy sehrál výborně. Není ale nic ztraceno, v Liberci získáme třeba dva body a budeme opět zpět ve hře,“ uvažuje vítkovický odchovanec.

Po dvou nepovedených výkonech Hanáci proti Pirátům předvedli velice kvalitní představení, naneštěstí ne s ideálním závěrem. Na svou hru z posledního duelu by měla Mora navázat v Liberci, kde se nějaký ten bod olomouckým hokejistům málem podařil vybojovat v prvním kole baráže.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

„Jedeme na doraz. Zápasy jsou docela rychle za sebou, takže síly možná trochu dochází. Já si však myslím, že bude stačit, když budeme proměňovat nějaké ty šance. Pak totiž můžeme porazit každého,“ věří Kucsera.

V utkání s Chomutovem dokázali Kohouti zlepšit i přesilové hry. Při první dokonce skórovali, při dalších pak neustále nebezpečně ohrožovali soupeřovu branku. „Nevím, jestli se to zlomilo, ale už bylo načase dát nějaký gól z přesilovky. Je to jenom dobře a snad to vydrží,“ doufá olomoucký mladík, který by rád uspěl v nedělním utkání v Liberci.

„Chceme určitě v Liberci urvat nějaké body. Jedeme ale do něj s tím, že chceme získat tři,“ tvrdí odhodlaně.

Bílí Tygři se budou tradičně opírat o první formaci, v níž své kvality předvádí duo Petr Nedvěd – Radek Duda. První z dvojice vede s osmi body liberecké kanadské bodování, Duda je s pěti body druhý.

„Soupeř bude mít určitě kvalitní přesilovky. Musíme být málo vylučování, ať nás to nestojí vítězství nebo body. Liberec má výborné hráče, některé se zkušenostmi z NHL. Určitě si tak musíme dát pozor na Nedvěda s Dudou,“ konstatuje Kucsera.

Utkání mezi prvním Libercem a čtvrtou Olomoucí odstartuje v neděli v 17 hodin v liberecké Tipsport areně. Pro příznivce Mory, kteří nevyrazí na sever Čech, bude připraven on-line textový přenos. Zápas navíc v živém komentovaném přenosu nabídne TV Tipsport.

Sestavy z posledních utkání

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda – Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich, Šimek – Duda, Nedvěd (C), Víšek – Pospíšil, Bortňák, Špaček – Kudrna, Filippi, Bulíř – Galamboš, Dušek, Vantuch. Trenér: Pavel Hynek.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský – Kucharczyk, Kucsera, Selingr – Rác, Kolouch, Vodný – Králík, Řípa, Herman – Diviš, Ministr, Švaňhal. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.