Olomouc přivítá Třinec! Porazí letos Oceláře už počtvrté?

Martin Vavruša
O L O M O U C – V pátečním utkání na ledě Zlína Kohoutům body utekly doslova v poslední chvíli, to je však potřeba hodit za hlavu a soustředit se na další zápas. Už v neděli totiž vyzvou třetí tým tabulky Třinec. Ve všech třech předchozích střetnutích se z vítězství radovali Hanáci, podaří se jim to i počtvrté? Utkání začíná v 17:00.

V pátek jela Mora bojovat o důležité body do Zlína a zdálo se, že alespoň jeden má jistý, pět vteřin před koncem utkání ale inkasovala rozdílovou branku. „Myslím si, že Zlín začal líp, možná i díky té přesilovce, a samozřejmě po tom prvním gólu, co dali, měli víc ze hry. Potom jsme to pohybem vyrovnali a druhá třetina a možná i ta třetí byla opravdu kdo z koho. Myslím si, že ten bod by tomu slušel, že by to bylo takové optimální,“ mrzelo Zbyňka Irgla.

Porážka byla o to hořčejší, že Olomouc bojovala se Zlínem o šesté místo a před zápasem měly oba týmy stejný počet bodů. „I jeden bod by byl super, Zlín by nám neuskočil o tři. Tady z toho pohledu je to obrovská ztráta a velká škoda. Zase bylo štěstí, že se nám podařilo vyrovnat. Pak jsme chtěli hrát a je to škoda, no,“ připustil hráč s číslem 25.

Právě Irgl byl tím, kdo vybojoval pro Olomouc naději na bod, když se mu ve třetí třetině podařilo vyrovnat na 3:3. „Já jsem věděl, že Káša (Libor Kašík) je venku z brány, ale samozřejmě skočil tam dobře. Šel tam rychle, ale naštěstí se mi podařilo to tam dát,“ vracel se zkušený útočník ke svému gólu.

Po velmi povedeném prosinci si Kohouti v lednu zatím mnoho bodů nepřipsali, Irgl však hlavu nevěší. „Z posledních deseti zápasů jsme takových šest, sedm odehráli výborně, bohužel jsme vždycky zklamali v koncovce. Ta produktivita je opravdu žalostná. Vytvářeli jsme si šance, měli jsme tlak, soupeře jsme přehrávali, ty góly jsme nedali, a naopak jsme zápasy ještě prohráli,“ zamýšlel se hráč, který přišel do Olomouce na hostování z Třince.

A právě třinečtí Oceláři budou příštím soupeřem Hanáků. „Třinec je skvělý mančaft, snaží se být nahoře, drží se na puku. Nám může vyhovovat, že nemají tak urputnou obranu. Vytvoříme si nějaké šance a třeba je konečně proměníme,“ povzbuzoval před nedělním kláním olomoucký útočník. „Pro mě je to teď zápas jako každý jiný hlavně z toho důvodu, že my potřebujeme sbírat body. Samozřejmě, když na ně narazíme v play-off, tak to bude jiné, ale teď, když Třinci o nic nejde a nám jde, nechci říkat o všechno, ale de facto je to tak, musíme se prostě soustředit na zápas a hrát o každý bod,“ svěřil se sedmatřicetiletý hokejista.

V předchozích třech vzájemných utkáních zvítězila pokaždé Olomouc, Irgl si je však vyzkoušel v dresu soupeře. V čem podle něj spočívala síla Hanáků? „Hráli tak, jak jsem říkal, že jsme hráli těch šest, sedm zápasů v poslední době. Byli jsme silní na puku, hráli jsme dobře v soubojích a z toho jsme si vytvářeli šance, a tak hrála i Olomouc ty předešlé zápasy,“ měl jasno Zbyněk Irgl.

Z KABINY SOUPEŘE: Oceláři jsou druhým nejlépe bránícím týmem

Třinec má každoročně vysoké ambice a ani letošní ročník není výjimkou. Tým trenéra Václava Varadi předvádí od začátku sezóny výborné výkony a v současné chvíli si drží v tabulce třetí příčku se čtyřbodovým náskokem na čtvrté Vítkovice. Ze sedmačtyřiceti zápasů si Oceláři připsali 29 vítězství, šest z nich bylo v nastaveném čase. Svým soupeřům nastříleli 133 branek, což je čtvrtý nejvyšší počet mezi všemi týmy Tipsport extraligy. Se 105 inkasovanými brankami jsou navíc i druhé nejlépe bránící mužstvo.

Na ofenzivní síle Ocelářů má největší podíl Martin Růžička, který se postaral hned o 26 branek a je druhý mezi všemi střelci soutěže. Z dalšími 24 body za asistence vévodí také kanadskému bodování svého klubu. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Marcinko (13+21). Vzadu se může Třinec spolehnout na výkony Šimona Hrubce, který je s téměř 93 % úspěšností třetí nejlepší brankář extraligy.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Aréna (5200)
Poslední utkání: Výhra nad Litvínovem 4:3 v prodloužení