Olomouc se střetne s Vítkovicemi. Oba soupeři se utkají poprvé v této extraligové sezoně

Daniel Fekets, Josef Prášek
O L O M O U C - Z prohry na ledě Komety Brno se musí Hanáci co nejrychleji oklepat. Už v neděli 6. 12. 2020 je totiž čeká další extraligové utkání. Úvodní buly zápasu 25. kola proti Vítkovicím padne v 17:00.

Řekl po zápase v Brně: Silvester Kusko

Duel v Brně se pro olomoucké hokejisty nevyvíjel dle představ. Už v sedmé minutě svítil na světelné kostce průběžný stav 2:0 pro domácí. Po trefách Petera Schneidera a Petera Muellera se Hanáci museli vzpamatovávat z nepovedeného úvodu. „Brno na nás celkem vletělo, bohužel jsme dostali jeden gól z jejich přesilovky. U druhé branky jsme nevyhodili puk z pásma, což znamenalo, že oni si pak přihráli do prázdné brány. Přišla chybička, nepozornost a už to bylo 0:2. Samozřejmě to ale v tu chvíli nebyl prohraný zápas,“ řekl Silvester Kusko.

⇒ Útočník Silvester Kusko

Počet střel na bránu po první periodě se zastavil na poměru 16:7. Útočník, jenž sezonu začal v barvách brněnské Komety, přiznal, že nálada v kabině o první přestávce moc dobrá nebyla: „Po první třetině jsme si řekli, že je to špatné. Ono to opravdu špatné bylo. Od druhé třetiny se naše hra trochu zvedala.“

Ve druhém dějství branka nepadla, ale Kohouti předváděli daleko lepší výkon. Gólem byli odměněni až na začátku závěrečné třetiny, kdy se po přihrávce Jakuba Valského prosadil Rostislav Olesz. Poté však už pálili jen domácí. Nejprve se podruhé v utkání trefil Mueller a následně dalšími dvěma góly zkompletoval Schneider hattrick. „Ve třetí třetině přišel kontaktní gól, nějaké šance tam byly, ale bohužel jsme záhy dostali další branku po chybě. Zápas se zlomil a navíc jsme ještě inkasovali v naší přesilovce, takže za stavu 1:4 bylo po zápase,“ smutnil Kusko.

Svěřence Zdeňka Motáka a Jana Tomajka mrzely dvě neubráněná oslabení, neboť na početní výhody soupeře se před utkáním připravovali. „Řešili jsme především jejich přesilovku, ale stejně jsme v ní dostali dva góly. Co k tomu říct? Snad jen, že příště si ty situace musíme ještě lépe rozebrat a hlavně je lépe pohlídat,“ kroutil hlavou pětadvacetiletý rodák z Vranova nad Topľou.

Hráč, který je v Olomouci na hostování z Brna připustil, že předzápasové hecování s bývalými spoluhráči proběhlo. „Nějaká komunikace tam byla. S některými kluky se znám od dětství, takže jsme si napsali. Pro mě to nedopadlo dobře, ale s Brnem hrajeme ještě za pár dnů. Doufám, že to už snad dopadne lépe,“ prohodil odhodlaně.

Více však Silvestera Kuska mrzel fakt, že Hanáci ani tentokrát na body nedosáhli. Po úterní prohře s Karlovými Vary se tak museli sklonit i před brněnskou Kometou. „Prohráli jsme už nějaký zápas v řadě a celkově nás to štve, protože pořád chceme vyhrávat. Musíme se prostě zlepšit v určitých věcech,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Vítkovice prohrály čtyřikrát v řadě

Ostravské mužstvo prošlo v létě poměrně značnou obměnou kádru. Klub se rozloučil s kapitánem Janem Výtiskem, centr Ondřej Roman šel zkusit štěstí do Finska a lotyšský forvard Roberts Bukarts odešel do KHL. V modrobílých barvách nepokračovali ani Radek Veselý, Daniel Kurovský nebo Frenks Razgals. Naopak příchod hlásili Lukáš Krenželok, Rostislav Marosz, Patrik Koch, Josef Mikyska nebo Jakub Kubeš. Nejvýraznějšími posilami severomoravského celku byli Roman Polák a Zbyněk Irgl. Posledně jmenovaný strávil minulé sezony na Hané, vinou zranění však na svůj obnovený extraligový debut v mateřském dresu stále čeká. Těsně před sezonou se navíc k Vítkovicím připojil i reprezentační zadák Adam Polášek, ten už však do utkání s Hanáky nezasáhne, neboť neprodloužil smlouvu, která mu končila na začátku prosince.

V úvodu základní části Vítkovice střídaly výhry s porážkami. Jen tři dny po vítězství v Liberci prohrály s Českými Budějovicemi vysoko 0:7, na tuto porážku ale svěřenci Mojmíra Trličíka zareagovali ziskem tří bodů v zápasech v Mladé Boleslavi a Brně. Uplynulý týden se ale Ostravanům nevydařil. Neuspěli v Karlových Varech, Plzni, Zlíně a také doma s Pardubicemi. Právě s Východočechy v minulém zápase padli poměrem 1:5.

Vzájemné zápasy obou celků v minulé sezoně byly vyrovnané. Hned třikrát ze čtyř utkání rozhodovalo prodloužení, případně nájezdy. Vítkovice zvládly nastavený čas lépe dvakrát, zatímco Hanáci jednou. Jediné klání, které skončilo po šedesáti minutách, vyznělo ve prospěch Ridery. Před extraligovou sezonou se soupeři utkali v rámci dvou přípravných zápasů. V Ostravě vyhráli Kohouti, v plecharéně skončil duel remízou 5:5.