Olomoucké třídy na turnajích bodovaly! Páťáci mají zlato, sedmáci stříbro

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na začátku dubna znovu odstartovalo období plné turnajových soutěží. Na zajímavé turnaje vyrazili i olomoučtí páťáci a sedmáci. Pátá třída pod vedením trenéra Martina Půčka dokázala v Českých Budějovicích vybojovat zlato, hokejisté pod vedením Lukáše Kočiříka, tedy sedmáci, pak v Třinci získali stříbro!

Rozjeté sedmáky přibrzdili až ve finále šumperští Draci

Sedmáci po konci sezóny vyrazili na turnaj jen kousek od Olomouce. V nedalekém Třinci se v průběhu tří dnů postavili Púchovu, výběru pod názvem Pro team Slovakia White a Šumperku. Zatímco Púchov porazili třikrát s čistým kontem (3:0, 7:0 a 1:0) a na PTS White vyzráli 4:2 a připsali si dvě remízy 2:2 a 0:0, na Šumperk jim síly nestačily. Drakům podlehli v základní části a nakonec i ve finále.

O výsledky na turnaji ale tak úplně nešlo. „Chtěli jsme, aby si hráči turnaj především užili, všichni si zahráli, rozloučili se sezónou, a to se také povedlo. Bonusem bylo druhé místo na turnaji. Zpestřením turnaje bylo sobotní finále DHL extraligy juniorů, které se hrálo ve WERK ARENĚ,“ prozradil trenér Lukáš Kočiřík.

Mladý trenér mohl být s výkony svých svěřenců opravdu spokojený. Tým, v němž řada hráčů během sezóny pravidelně nastupovala už za osmou třídu, podlehl Šumperku ve skupině jen těsně, ve finále pak Kohoutům došly síly. Za výkony, které zdobily hráče během celého turnaje, si stříbrné medaile pověsili na krk zcela zaslouženě. „Jsem rád, že jsme prošli do finále přes slovenský výběr, což byl nejlepší zápas turnaje, kde kluci předvedli nejbojovnější výkon a dokázali si, že hrát se dá proti komukoliv,“ chválil dospívající hokejisty téměř čtyřiadvacetiletý trenér, který je sám odchovancem olomouckého klubu.

Páťáci zářili v Českých Budějovicích, domů přivezli zlato

Páťáci odcestovali k turnaji o něco dál. V Českých Budějovicích, na Pouzarově stadionu, se Hanáci postavili Letňanům, Jihlavě, Kladnu, Lvům České Budějovice nebo Vítkovicím. Právě posledně jmenovanému týmu nakonec svěřenci trenéra Půčka podlehli 2:5, domů si však přivezli zlaté medaile. A stejně jako Lukáš Kočiřík, i Martin Půček ví, že výsledky na turnajích nejsou to hlavní. „Výsledky u mládeže nejsou primární. Proto jsme jeli na turnaj hlavně s cílem si ho užít a zahrát si s týmy, se kterými se během sezóny nepotkáváme. To, že jsme turnaj nakonec vyhráli, je příjemný bonus a odměna pro kluky za jejich celoroční nasazení,“ řekl dlouholetý trenér HC Olomouc.

Ani Martin Půček nešetřil chválou. Od svých svěřenců čekal, jak jinak, než velmi dobré výkony. Páťáci se mu tak za takovou důvěru odvděčili prvním místem. „Z výkonů kluků určitě nejsem překvapen. Za dobu, co je trénuji, vím že takové výkony jsou schopní podávat standardně. Vždy po hráčích vyžaduji kreativitu, kombinaci a nečekané řešení a individuální prosazení. Nezatěžuji je taktickými pokyny. Někdy z toho pramení spousta chyb a zbytečně inkasovaných gólů, ale důležité je se nebát hrát za jakéhokoliv stavu utkání a herní situace,“ vysvětlil.

A na čem můžou páťáci do budoucna stavět? Málo toho rozhodně není. „Kluci jsou skvělý kolektiv a hokej mají rádi, což je nejdůležitější předpoklad v dobré výsledky,“ usmíval se trenér, který ještě během aktivní kariéry prošel mládežnickými výběry Olomouce, Brna nebo opavského Slezanu.