Olomoucké třídy na turnajích zářily. Přivezly sedm medailí!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Vánoční svátky a turnaje k sobě neodmyslitelně patří. A stejně jako v předchozích letech, i tentokrát na několika turnajích nechyběli ani olomoučtí hokejisté. Třeťákům se na turnajích nadmíru dařilo, medaile si ale na krk mohli pověsit i čtvrťáci, šesťáci a osmáci. Třeťáci i šesťáci navíc letos čelili také mezinárodní konkurenci.

Třetí třída zazářila hned na čtyřech turnajích

Jedni z nejmladších hokejistů měli během vánočních svátků opravdu nabitý program. Už na druhý svátek vánoční vyrazili olomoučtí třeťáci na Vánoční turnaj ďáblíků do Nového Jičína. Kromě dvou týmů domácích hokejistů se utkali i s hráči Uherského Hradiště, Vítkovic, Třince, Chocně, HC Lev nebo Prostějova. V konkurenci dalších osmi týmů obsadili skvělé první místo!

O pár dní později vyrazili hokejisté ročníku 2010 a mladší na Karvinský vánoční minihokej, kde narazili na ještě početnější konkurenci. Spolu s Kohouty se druhého ročníku karvinského turnaje zúčastnilo dalších devět týmů a Hanáci se mohli radovat ze zisku stříbrných medailí, když skončili jen dva body za prvními Vítkovicemi.

Do třetice se třeťáci vydali do Bohumína. Tentokrát změřili síly s Novým Jičínem, domácím Bohumínem, Krnovem nebo polským Jasztrebie. Hanáci bohumínský turnaj doslova ovládli, když porazili Krnov vysoko 11:5, domácí Bohumín přetlačili v gólové přestřelce 8:5, polské Jasztrebie 8:2 a poradili si i s Novým Jičínem 6:4. Na bohumínském turnaji tak obsadili skvělé první místo!

Druhá parta třeťáků, tentokrát pod vedením trenéra Aleše Kubáně, zamířila na FRIPOS CUP do Rožnova pod Radhoštěm. Olomoucká třetí třída byla k nezastavení. Na turnaji si poradila s Havířovem, Šumperkem, dvěma týmy domácích Černých Vlků i s Bobry z Valašského Meziříčí a slavila zisk zlatých medailí. Pro některé hráče to bylo vůbec první turnajové vítězství!

Čtvrťáci vybojovali v mezinárodní konkurenci bronz

Čtvrtá třída se jen dva dny před koncem roku 2018 vydala na turnaj do Havířova. Svěřenci trenéra Milana Liptaje se postavili domácímu Havířovu, slovenské Žilině, polskému Jasztrebie a Prostějovu. Zatímco Havířovu a Žilině Kohouti podlehli (3:7 a 5:6), Jasztrebie a Prostějov porazili Hanáci 7:5 a 6:4. Domů si tak dovezli bronzové medaile!

Šestá třída překvapila na prestižním Frozen Cupu a skončila druhá

Mezi vánočními svátky se na prestižní Frozen Cup, pořádaný třineckými Oceláři, vydala šestá třída. V moderních halách Třince se sjely týmy z Vítkovic, Popradu, Kyjeva, Rigy, Liberce a Minsku. Nechyběli ani třinečtí Oceláři a Olomouc.

Hokejisté, jejichž střídačce tentokrát velel Jan Littner, vyzvali ve skupině B Vítkovice, Poprad a Sokol Kyjev. Se slovenským Popradem nejprve první třetinu prohráli 1:3, pak si ale se slovenskými sousedy poradili 7:3 a 1:0. S Vítkovicemi svedli o poznání vyrovnanější boj. S ostravským týmem remizovali 1:1 a 0:0 a připsali si výhru 3:1. Tři nuly si vychytali brankáři proti Sokolu Kyjev. S tím si Olomouc poradila 2:0, 4:0 a 1:0.

Po play-off se pak Hanáci mohli radovat ze zisku stříbrných medailí! Nejlepším hráčem v týmu Olomouce byl vyhlášen Stanislav Žbánek, Matěj Pekař se stal druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Osmáci si z turnaje v Šumperku přivezli cenné stříbro

Nejstarší z tříd Kohoutů absolvovala těsně před koncem roku turnaj v nedalekém Šumperku. Kromě dvou týmů šumperských Draků se Hanáci postavili také Chrudimi a Kroměříži.

Na úvod sice Olomouc těsně podlehla Drakům v modrém 0:1 a remizovala 1:1, pak ale po velmi dobrém výkonu remizovali s Chrudimí 1:1 a podruhé ji porazili 4:0. Proti Kroměříži si pak Hanáci dokráčeli po dvě jasná vítězství 2:0 a 5:0. V posledním vyrovnaném zápase s Šumperkem, tentokrát žlutým, Kohouti znovu remizovali 1:1, podruhé však těsně prohráli 1:2. Přesto se mohli radovat ze zisku stříbrných medailí! První místo Olomouci uteklo o pouhý bod.