Olomouckou mládež čeká zpestření. Šesťáci a sedmáci se zúčastní Dlouhodobé turnajové soutěže

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nadcházející sezóna bude pro olomouckou mládež znovu o něco pestřejší. Ročníky 2006 a 2007 se totiž zúčastní Dlouhodobé turnajové soutěže U13. Dvacet týmů rozdělených územně do čtyř skupin bude v průběhu celého ročníku bojovat o březnovou účast ve finále. Olomouc se ve skupině utká s Kometou, Zlínem, Třincem a Vítkovicemi. Hned v prvním kole se mladí Kohouti na domácím ledě utkají s těžkými soupeři, a to s Kometou a třineckými Oceláři.

Soutěž bude probíhat v období od září 2018 do února 2019 a zúčastnit se jí mohou hráči a hráčky narození v roce 2006 a mladí. Každý tým se zúčastní celkem čtyř turnajů o čtyřech účastnících, jedno z přihlášených mužstve v každý skupině bude mít vždy volno.

Každý účastník uspořádá jeden miniturnaj doma a třikrát se vydá na led soupeře. Utkání se bude hrát systémem 2 x 20 minut a každých 20 minut se bude bodovat samostatně. Za výhru si vítězný tým připíše dva body, za remízu dostane každý z týmů bod. V březnu se každý tým zúčastní finálového turnaje, přičemž právo uspořádat finálový turnaj budou míž vždy nejlépe umístěné týmy ve skupině.

Hracími měsíci jsou září, říjen, listopad, leden a únor. V prosinci se, vzhledem k pořádání nejrůznějších vánočních turnajů, Dlouhodobá turnajová soutěž hrát nebude.

Celkem sehraje každý tým osm utkání, dvakrát proti každému soupeři ve skupině. Finálový turnaj se pak odehraje systémem play-off, tedy dvakrát semifinále, zápas o třetí místo a finále.

Kohouti odstartují Dlouhodobou turnajovou soutěž na domácím kluzišti už v neděli 2. září, kdy uspořádají turnaj také pro Kometu, Zlín a Třinec. Hanáci vstoupí do turnaje jako první, a to utkáním proti Kometě v 10:00. Ve 13:00 nastoupí Olomoučtí proti Třinci.

Skupina A: Karlovy Vary, Plzeň, Kladno, Litvínov, Hvězda Praha.

Skupina B: Chomutov, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Slavia Praha, Liberec.

Skupina C: Sparta Praha, Pardubice, Tábor, Jihlava, České Budějovice.

Skupina D: Olomouc, Kometa Brno, Třinec, Zlín, Vítkovice.