Olomoučtí chtějí proti Dynamu potvrdit své místo v šestce

Jan Meichsner
O L O M O U C – Pět výher, čtyři inkasované branky, čtrnáct bodů, návrat mezi nejlepších šest. To je jen malý výčet úspěchů olomouckých Kohoutů z posledních dní. Nyní Hanáci chtějí potvrdit místo v elitní šestce a přiblížit se přímému postupu do čtvrtfinále. Po výhrách nad Spartou, Libercem, Plzní, Karlovými Vary a Mladou Boleslaví teď čeká Olomouc východočeské Dynamo, které se sice krčí na posledním místě tabulky, ale rozhodně není radno jej podceňovat. Nedělní utkání startuje v 17:00.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Lukáš Nahodil

Ještě před nedělní bitvou je třeba se ohlédnout za pátečním zápasem, ve kterém Kohouti přetlačili Bruslaře. Červenobílým se navíc podařilo získat skalp středočeského celku již počtvrté v této sezóně. Olomoučtí tak mají v letošním ročníku s mladoboleslavskými stoprocentní bilanci. „Pro nás to byl strašně těžký zápas a musím říct, že nás opravdu fantasticky podržel Honza Lukáš. Ten nás teď celou dobu, co chytá, fantasticky drží a na tomhle vítězství má velkou zásluhu právě on.“ pověděl krátce po utkání Lukáš Nahodil. V tom mohl bývalý hráč Komety a Pardubic přidat jeden z hanáckých gólů, avšak v rozhodující chvíli se mu nepodařilo zakončit. „Šel jsem na dlouhou tyč do forhendu a chtěl jsem to brankáři zamést do prázdné branky, ale někdo mě zezadu vzal přes nohy. Rozhodčí to ale neodpískal, takže to faul nebyl.“ Po celý zápas Hanáky v jejich domácím svatostánku hnala výborná atmosféra, o kterou se staraly zaplněné ochozy. „Fanoušci byli naprosto skvělí, jsou hodně slyšet, pomáhají nám, umějí vytvořit tlak na rozhodčí. Patří jim za jejich podporu velký dík,“ chválil Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Kohoutí družina se díky výhře nad Mladou Boleslaví posunula znovu do elitní šestky, kterou by nyní ráda udržela. Lukáš Nahodil však ví, že se Hanáci příliš nesmějí ohlížet na postavení v tabulce a dál se držet své hry. „Pro nás se teď nic nemění, je to stejné, jako když jsme v šestce nebyli. Až budeme od šestého místa výš po 52. kole, pak to něco řeší. Teď to momentálně neřeší nic, i když musím přiznat, že je to pro nás samozřejmě pozitivní, že už máme něco nahráno. Pořád nás ale ještě v základní části čekají tři zápasy.“

Právě v neděli vyzve Olomouc další náročný soupeř v podobě pardubického Dynama, které i přes své postavení v tabulce několikrát ukázalo, že umí kousat a brát body favorizovaným celků. „Čekáme další bojovný zápas, bude to velký boj. Pardubicím v podstatě o nic nejde, ale oni se potřebují zvednout a nabrat nějakou herní pohodu. My ale chceme vyhrát za tři body a potvrdit elitní šestku. K zápasu musíme přistoupit trpělivě, střídání od střídání do toho jít naplno,“ vybízí olomoucký útočník. Úspěchy posledních dvou týdnů značně vylepšily i náladu v kabině Hanáků, která se s tou po prohře s Litvínovem nedá příliš srovnávat. „Sešla se tady naprosto skvělá parta, ti kluci tady jsou fantastičtí, stojíme jeden za druhým. Nálada v kabině je teď opravdu výborná,“ odtajnil Nahodil.

Z KABINY SOUPEŘE: Pardubice stíhají další pohromy

Východočeši se od začátku loňského listopadu potýkají s velkým výpadkem formy. V období od 4. listopadu do 1. března získali hráči Dynama pouze 14 bodů. Za tři výhry v základní hrací době a pět proher v prodlouženích, za které nasbíral tým alespoň bod. Neuspokojivé výsledky odnesl ještě před začátkem negativní série Miloš Holaň, kterého nahradil trenérský štáb ve složení Kopřiva – Janecký. Ti byli ještě později doplnění bývalým pardubickým hráčem a nyní koučem Ladislavem Lubinou. Pardubický celek na posledním místě tabulky navíc začali stíhat nehokejové pohromy. Trenér brankářů Adam Svoboda byl od týmu odejit poté, co měl pod vlivem alkoholu způsobit dopravní nehodu. Marek Trončinský byl pro hrubé porušení životosprávy nejprve vyřazen z týmu a pak následně odeslán do Litvínova. Ladislav Lubina byl při derby napaden fanoušky Hradce Králové a to přilákalo další negativní pozornost médií. Všechny tyto události a velká herní nepohoda uvrhli šestinásobného mistra na poslední místo ligové tabulky, se ztrátou celých 13 bodů na předposlední Chomutov.

Pardubické v nelehkých časech táhnou zkušení borci mezi, které lze zařadit Rostislava Marosze, Petra Sýkoru a Tomáše Rolinka. Nejproduktivnější hráč Dynama Rostislav Marosz, který do Dynama přišel z Třince v loňské sezóně, má na kontě aktuálně 20 kanadských bodů za 9 branek a jedenáct asistencí. Dlouholeté opory sestavy Dynama Petr Sýkora a Tomáš Rolinek mají 19, respektive devět bodů. I přes nepříznivé výsledky se můžou Pardubice spolehnout alespoň na své věrné fanoušky, kterých i v letošní sezóně chodí na jeden zápas průměrně 7248, což je třetí nejvyšší číslo z celé extraligy.

V letošní vzájemných zápasech si zatím lépe vedou hokejisté Olomouce, kteří vyhráli dva ze tří vzájemných duelů. První zápas hraný 19. října na olomouckém ledě vyhráli domácí v poměru 4:2, když svého soupeře ofenzivně udolali. Vypovídající byl i počet střel 41 ku 16 pro domácí. Druhé vzájemné střetnutí už na Pardubickém ledě opět opanovali Olomoučtí a to výsledkem 4:1. V poslední zápase také hraném na ledě Dynama se však už radovali východočeští hokejisté, kteří vyhráli vysoko 6:2. Nyní je na řadě bitva s pořadovým číslem 4. Startujeme již tuto neděli 3.března od 17:00.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Ladislav Lubina
Kapitán: Tomáš Rolinek
Hala (kapacita): ČSOB Pojišťovna ARENA (10 194)
Poslední utkání: Prohra s Třincem 2:4

SOUPISKA Pardubic