Opět doma! Naváží Kohouti na povedené domácí zápasy proti Pirátům?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Olomouc proti prvním dvěma týmům v tabulce nebrala ani bod, ale díky klopýtání jejích konkurentů má stále velkou šanci na desítku. V televizním utkání jim v cestě bude stát Chomutov, který také potřebuje každý bod, aby se dostal do šestky. Naváží Kohouti na úspěšné domácí zápasy před reprezentační přestávkou. Přijďte podpořit Kohouty na domácí zápas v neděli od 17:20.

Kapitán olomouckých hokejistů zhodnotil páteční utkání s Libercem, které dopadlo 3:1 pro domácí. „Myslím, že jsme s Libercem hráli docela vyrovnanou partii. Oni vždy do začátku vletí, ještě tam měli přesilovku, takže ten začátek jsme přežili i přes nějaké závěry. My jsme se postupně s tou hrou vyrovnali a měli jsme šance i my. Bohužel ta druhá třetina, tam jsme udělali pár chyb a to nás stálo remízový stav,“ hodnotí druhou třetinu zápasu s lídrem tabulky pilíř olomoucké obrany. Během ní vstřelil gól, který se ukázal posléze jako vítězný, Ondřej Vitásek.

Kohouti i nadále věřili v bodový zisk, přece jenom prohrávali jen o jeden gól. „Ve třetí třetině jsme to nezabalili, vlastně ani nebylo co, 2:1 nic není, ale bohužel jsme se nedokázali srovnat a jsme bez bodu,“ žehral na produktivitu olomoucký bek. Lašáka prověřili celkem sedmadvacetkrát, překonat ho však dokázal jen Jan Knotek. Liberečtí měli o jeden pokus méně.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Chomutovské zápasy bývají hojné na góly, ovšem olomouckým hráčům se relativně daří krotit pirátské choutky. „Je pravda, že když Chomutov hraje, tak padají góly, ale já bych to nesrovnával, každý zápas je jiný. Ale my jsme s nimi hráli jen jednou na spoustu gólů, jinak jsme s nimi hráli na nižší počty gólů,“ pamatuje si bilanci se severočeským soupeřem Vyrůbalík. Olomouc nejprve vyhrála na ledě Chomutova 1:4, z vlastního ledu si však odnesli jen bod po prohře v nájezdech 5:4 a novoročního výsledku 1:3.

Z toho, že se Kohoutům nepodařilo lídrům tabulky uzmout ani bod, si Vyrůbalík nedělá těžkou hlavu. „Teď je důležité, abychom sbírali body, a je úplně jedno proti komu. Teď se nám to nepovedlo proti v uvozovkách těm silnějším, respektive prvnímu a druhému, takže se musíme připravit na Chomutov, který umí venku docela dávat góly, takže nesmíme být nijak poplašení, musíme hrát zodpovědně zezadu a třeba to ubojovat tak, jako proti Plzni,“ nabízí jednoduchý recept kapitán Kohoutů.

S Piráty to nebude jednoduchý souboj, i oni hrají o hodně. Mají na dostřel šesté místo v tabulce. „Teď se bojuje nejen o každý gól, ale o každý metr ledu. Každý chce body, každý si chce vydobýt nějakou pozici a nikdo z nás neřeší, jestli proti nám stojí Chomutov nebo někdo jiný,“ říká sebevědomě mj. i nejlepší nahrávač Kohoutů s osmnácti asistencemi.

A jak vidí on situaci Olomouce v tabulce? „Tabulka se sleduje, Boleslav už je na devět bodů. Už je to dost, jen pár zápasů do konce. My chceme vyhrávat každý zápas, a kde nás to vyhodí, tam budeme. Pokud budeme desátí, bude nám to bohatě stačit a uděláme pro to maximum,“ říká odhodlaně kapitán olomouckého týmu.

Z KABINY SOUPEŘE: Vondrka táhne Piráty do šestky

Chomutovskému postavení ve středu tabulky plně odpovídají i jejich výsledky. Jsou jako na houpačce a tak Pirátům náleží sedmá příčka. Spolu s Třincem jsou remízovým králi, ale mají lepší bilanci. Z patnácti remíz vydolovali bod navíc v deseti případech. A tak jim na šestou Kometu, která nyní drží poslední přímou postupovou pozici do play-off, schází pouhý bod.

⇒ Piráti Chomutov

Jednoznačným lídrem pirátské bárky je Michal Vondrka, který je druhý v celkovém bodování extraligy (23+23), střelcích i celkovém času na ledě. Zdatně mu sekunduje Ivan Huml (18+21), velmi produktivní je i reprezentační obránce Rutta s 29 body (7+22). Slabinou může být chomutovské brankoviště. Ján Laco ani Tomáš Král nejsou v procentech úspěšnosti nad číslem devadesát.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Kapitán: Michal Vondrka
Hala (kapacita): SD Aréna (5250)
Poslední utkání: Výhra nad Třincem v nájezdech 2:1

SOUPISKA Chomutova