Oslavy s fanoušky? Nikdy jsem nic takového nezažil, řekl debutant Dominik Marek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Tak trochu roli čekatele plnil během play-out Dominik Marek. Kapitán juniorky trénoval v posledním měsíci s olomouckým áčkem a čekal na svou šanci. Ta přišla v posledním utkání s Pardubicemi, kdy devatenáctiletý hokejista nastoupil proti Dynamu v jednom útoku se svými spoluhráči z juniorky. Tréninky a zápasy s A týmem byly pro Dominika Marka trochu zvláštní, v jedné kabině a na jedné střídačce se totiž potkal se svým kamarádem Tomášem Fořtem.

Dominiku, na šanci naskočit do zápasu jsi čekal poměrně dlouho, co ti proběhlo hlavou, když trenéři řekli, že jdeš do hry?
První, co mi proběhlo hlavou, bylo, že budu mít první extraligový start, za což jsem byl velice rád.

⇒ Útočník Dominik Marek

Tví spoluhráči z juniorky, Josef Podlaha mladší, Rok Macuh a Lukáš Spurný, zasáhli už do některého z předchozích zápasů, probírali jste dojmy z utkání v nejvyšší soutěži a kategorii?
Je jasné, že jsme se o tom bavili, ale nějak dopodrobna jsme to neprobírali.

Byly nějaké náznaky od trenérů, že byste si v posledním zápase měli zahrát?
Trenéři nám říkali, že se začne na tři lajny a podle průběhu zápasu se uvidí, jestli půjdeme do hry.

Jaké pro tebe bylo, nastoupit v čistě juniorské formaci proti extraligovému soupeři?
Je pravda, že na začátku jsem se toho docela bál. Myslím ale, že jsme to docela zvládli a nebyli jsme pod tlakem.

Vypadalo to, že tě Tomáš Fořt musel na střídačce trochu krotit, co ti říkal před prvním střídáním?
Právě, že to bylo naopak. Tomáš mě nekrotil, spíš se mě snažil hecovat, abych byl v pohodě.

S Tomášem Fořtem se znáte z Lanškrouna, z relativně malého města, letos jste se celou sezónu potkávali na stadionu, potom i na jedné střídačce. Jak vzácné pro tebe je, setkat se v jednom týmu zrovna s ním?
Je super, že tam byl člověk, jako je Tomáš. Snažil se mi se vším pomoct. Už od začátku play-out mi říkal, že start budu mít, ať jsem nachystaný.

V posledním zápase se vám dařilo, na co jste sáhli, jak sis poslední letošní utkání a svůj debut užil?
Napadalo to tam velice pěkně. Čekal jsem, že se Pardubice budou chtít připravit na baráž výherně, ale je vidět, že jsou teď dost dole. Oslavy s fanoušky byly super. Nikdy jsem nic takového nezažil.

Většina hráčů tvrdí, že mezi juniorkou a áčkem je poměrně velký rozdíl, jak jsi to vnímal ty?
Největší rozdíl vidím v rychlosti a chytrosti hráčů. Oproti juniorce je to i silovější.

Kdo ti nejvíc pomohl při příchodu k áčku, už třeba na trénincích?
Rozhodně Tomáš Fořt, jinak jsme se ale snažili pomoct si s kluky z juniorky navzájem.

Jaké jsou tvé cíle pro nadcházející měsíce nebo další sezónu?
Nejbližší cíl je maturita, a pak se uvidí. Hokej bych ale chtěl ještě určitě hrát.