Osmáci zářili na turnaji na severu Evropy. Ze Švédska si přivezli bronz!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na konci března vyrazila osmá třída na zajímavou cestu. Až do dalekého Švédska. Tam se spolu s dalším českým zástupcem, chomutovskými Piráty, zúčastnila prestižního Vänersborg Cupu. Olomoučtí během čtyř dní odehráli celkem šest zápasů a vedli si skvěle. Mezi převážně severskými výběry obsadili krásné třetí místo.

Osmáci vyrazili na turnaj do Švédska v posledním březnovém týdnu. Na severu Evropy je čekalo měření sil se sedmi švédskými kluby, jedním norským a dalším českým zástupcem, chomutovskými Piráty. Během čtyř dnů odehráli Hanáci šest utkání, z toho jedno přípravné proti švédskému Lerums BK.

A právě v něm si Olomoučtí připsali první výhru s čistým kontem. Švédský výběr totiž porazili jasně 7:0. Postupně se pak v rámci už turnajových utkání postavili ještě švédskému HV 71, které porazili 5:2 nebo dalšímu švédskému zástupci, Kungälvs IK, kterému ale podlehli 3:6.

Suverénně nejvyšší výhru ale zaznamenali ve třetím utkání ve skupině, a to proti Vänersborgs. Ten totiž Hanáci přehráli poměrem 16:0. Podobně úspěšně si vedli i proti jedinému norskému zástupci, Lørenskogu. Nad Nory totiž zvítězili 11:0.

I díky dvěma vysokým výhrám tak kohouti hráli o medaile. V zápase o třetí místo narazili na švédský Färjestad BK. Vyrovnané utkání nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější Olomoučtí. Po zápase se kohouti radovali z výhry 5:4.

V konkurenci dalších devíti týmů tak Hanáci obsadili krásné třetí místo. Dominik Řípa navíc vyhrál kanadské bodování turnaje a stal se i třetím nejlepším střelcem. Tobiáš Sekanina se umístil na děleném druhém místě, Jiří Koryčanský pak jen o příčku níž, na děleném třetím místě. Brankář Matyáš Jurečka vyšplhal na třetí místo mezi nejlepšími gólmany turnaje.

Umístění týmů, které se turnaje zúčastnily:

1. Piráti Chomutov

2. Kungälvs IK