Pivo jsem ještě nečepoval, usmíval se po setkání s fanoušky Ivan Majeský

FOTO: Karolina Martinková, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už potřetí se měli fanoušci olomoucké Mory možnost setkat se svými oblíbenci na posezení u piva. Tradiční akci uspořádal Radegast ve spolupráci s hokejovými kluby v rámci oslav druhého výročí v extralize. Trojice z řad hráčů Kohoutů vyrazila v pondělí 10. listopadu do olomouckého baru D2, aby si vyzkoušela poměrně netradiční roli výčepního. Pavel Patera, Jiří Trvaj a Ivan Majeský se ale nové výzvy rozhodně nebáli a akci si i se skupinkou fanoušků užili.

Stejně jako v předchozích dvou letech, i tentokrát se fanoušci olomouckého klubu mohli se svými oblíbenci setkat také mimo led. Radegast v rámci oslav druhého výročí v extralize uspořádal posezení v hokejových hospodách, kdy si nadšenci nejrychlejší kolektivní hry mohli popovídat s hráči, zasoutěžit o ceny a získat podpisy.

⇒ Obránce Ivan Majeský

Za Moru se tentokrát akce zúčastnil kapitán Pavel Patera, brankář Kohoutů Jiří Trvaj a obránce Ivan Majeský. A zástupcům kohoutí kabiny se večer opravdu líbil. „Akce to byla dobrá. Fanouškům vděčíme za to, že můžeme hrát hokej a já jsem dostal šanci a mohl jsem tu být. Bylo to fajn,“ tvrdil Ivan Majeský.

Olomoucký zadák ale přiznal, že na fanouškovské akci není poprvé. Na setkání s těmi, pro které se hokej hraje, byl zvyklý i z předchozích působišť. „To jsem byl. Pár akcí v každém roce bylo, kluci se tam střídali. Vždycky se ale zorganizovalo něco pro fanoušky. Myslím, že to tak je v každém klubu,“ vzpomínal.

Hráči klubu z Hané se na chvíli zhostili i role hospodského, kdy každý z nich načepoval dvě piva a rozdal fanouškům. A protože to trojici, která na ledě nosí červenobílé dresy, opravdu šlo, vysloužili si od přítomných i potlesk. Pavel Patera i Jiří Trvaj přiznali, že si roli za výčepem už v minulosti zkusili. Ivan Majeský tak byl určitou výjimkou. „Já jsem pivo moc netočil, ale když jsem byl mladý, tak jsem pomáhal tátovi v hospodě. Většinou jsem sbíral skleničky a podobně, ale pivo jsem ještě nečepoval,“ usmíval se hokejista nosící dres s číslem osm.

Hráče neminula ani otázka, jaký mají vztah k nejoblíbenějšímu českému alkoholickému nápoji. „Pivo si dám, nejsem sice nějaký extra pivař, ale po zápase si ho dám. Někdy jedno, někdy dvě. Nebo když je nějaký dobrý oběd, třeba v neděli si dáme,“ přiznal nejvyšší z olomouckých hokejistů.

Oslava výroční se ale neskládala jen z čepování a popíjení piva. Fanoušci měli možnost zeptat se svých oblíbenců na to, co je zajímalo. Dostali hráči otázku, na kterou nemohli najít odpověď? „Ne, já myslím, že to bylo v pohodě. Čekal jsem, ale, co řekne Jirka (Trvaj), když se ho ptali, kde se mu nejvíc líbilo. Kluci to ale vystihli, koukají na budoucnost. Ale s kluky se znám, protože jsem nějakou dobu hrál s Pavlem (Paterou) a proti Jirkovi, takže toho o nich dost vím,“ dodal s úsměvem.