Play-off je úplně jiná soutěž, varuje útočník Jakub Herman

Martin Vavruša, Monika Návratová
T Ř I N E C – Souboj posledního kola mezi Oceláři a Kohouty mnoho branek nenabídl. Jediné dva přesné zásahy vstřelili olomoučtí hráči z kraje druhé třetiny a oba zásahy dělilo pouhých třiašedesát vteřin. O první branku se postaral Peter Húževka, tu druhou zařídil Jakub Herman. Spolu s výborným výkonem Branislava Konráda a celého mužstva to znamenalo další tři body do tabulky a posun na konečné páté místo. V play-off tak Kohouti narazí na Plzeň. "V sezoně jsme s nimi hráli dobře, ale play-off je jiná soutěž," varuje centr první lajny.

Páteční utkání mezi Třincem a Olomoucí bylo soubojem třetího a druhého nejlépe bránícího celku letošní Tipsport extraligy a podle toho se také vyvíjelo, neboť nabídlo pouhé dvě branky. Před play-off, kde Kohouti hodlají sázet především na obrannou taktiku, to byla důležitá zkouška jejich stylu hry. „Byl to poslední zápas, o nic nešlo, ale měl tempo. Vyzkoušeli jsme si oslabení i přesilovky a jsme rádi, že jsme vyhráli,“ komentuje zápas autor druhé branky.

⇒ Útočník Jakub Herman

Ještě před utkáním ale nebylo jasné, kterého soupeře Olomouc vyzve ve vyřazovacích bojích jako prvního. Ve hře stále byly tři týmy – Mladá Boleslav, Hradec Králové a také Plzeň, která Kohouty přivítá v rámci čtvrtfinále v pondělí 14. března. „Mezi nimi si člověk nevybere, musíme hrát s každým. Plzeň pro nás může být nejlepší soupeř, protože jsme s nimi v sezoně odehráli dobré zápasy. Ale play-off je úplně jiná soutěž,“ tuší hráč, jenž obléká dres s číslem 71.

Také v loňské sezoně se zpočátku zdálo, že by Olomouc mohla postoupit daleko, potom ale přišla dlouhá série porážek, která ji poslala z příček zajišťujících play-off až na dno tabulky. Letos tým kolem trenéra Zdeňka Venery nic takového nepřipustil. „Nechtěli jsme, aby to dopadlo jak loni, kdy jsme prohráli šestnáct zápasů v řadě, a to se nakonec povedlo. Poučili jsme se.“

Už na začátku sezóny se našlo mnoho hlasů, které tvrdily, že si Olomouc zopakuje účast v baráži, Kohouti však zabojovali a vydobyli si páté místo v tabulce. Přesto názorů, že Olomouc v play-off skončí velmi rychle, je snad ještě více. „Na začátku sezóny jsme byli outsider soutěže, pak jsme se dostali do předkola i do šestky. Jsme překvapení ligy a třeba překvapíme i v play-off.“ Přesto Jakub Herman připouští, že tyto hlasy mohou mít pravdu. „Je nás spousta, co budou hrát play-off poprvé. Nevíme, co od toho čekat, ale musíme do toho jít naplno a hrát jako v sezoně – týmově,“ burcuje mladý útočník.