Plecharéna bude hostit první letošní moravské derby

Štěpán Navrátil
O L O M O U C – Hanáci se po skvělých výkonech vyšvihli až do čela extraligové tabulky. Na paty jim šlape také brněnská Kometa, která ze sedmé pozice ztrácí čtyři body. Utkání 11. kola TELH začíná v neděli 16. 10. v 17:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Olomoucká Mora předvádí výborný hokej. Celek z Hané si díky lepšímu skóre drží první místo Tipsport extraligy. Do konce základní části je však utkání ještě spousta, což ví i hlavní trenér Jan Tomajko: „Začali jsme dobře, to je pravda. Soutěž je však dlouhá, končí až v březnu, takže současnou výkonnost musíme udržet. Hlavně musíme být pokorní a neusnout na vavřínech.“

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Lodivod na střídačce Kohoutů rovněž nastínil plány do dalšího pokračování. Zároveň i to, jaké dává svým svěřencům pokyny: „Na každé mužstvo přijde nějaká krize, v tomto musíme být bezesporu soudní. Hráče se budeme snažit dohnat k tomu, aby nějakým způsobem nebyli uspokojení. Musím říct, že například během tohoto týdne hráči odfárali tréninky opravdu výborně, pak to potvrdili i v zápase. Základ je trénink a v něm jsou naši hráči stoprocentní,“ zhodnotil Tomajko nasazení týmu.

„Když vyhráváte, tak i hráči získávají sebevědomí. Daleko více si věří na puku. Všechno se to v tomto zrcadlí,“ dodal trenér Mory nakonec.

To nejdůležitější o soupeři

Jihomoravský celek si za deset odehraných utkání připsal na své konto dohromady patnáct bodů. V celkovém součtu Kometě patří sedmá pozice, když na momentálního lídra tabulky, olomoucké Kohouty, ztrácí pouhé čtyři body.

Brněnským sice nevyšla první pětice utkání, kdy získali pouhých pět bodů, jenže z té druhé si odnášeli hned dvojnásobný bodový zisk. Poslední zářijové utkání s Hradcem Králové ovládli v domácím prostředí jasně 4:0. Vítězný týden pokračoval o dva dny později v Plzni. Proti Škodovce urvala Kometa výhru na svou stranu v prodloužení. Zakončen byl famózním výkonem v poslední periodě utkání s Litvínovem, když si domácí odnesli plný počet bodů po obratu na 5:4.

Série tří výher byla uťata až v Mladé Boleslavi. Bruslaři se nepříznivému vývoji vzepjali a díky dvěma brankám v třetí části odčinili předchozí prohru s karlovarskou Energií 0:1. Hokejisté z jihu Moravy ale i tak pokračovali v dobrých výkonech. V doposud posledním odehraném zápase se v Brně střetli s tehdejším lídrem extraligy, pardubickým Dynamem. Velmi vyrovnaný průběh strhli domácí na svou stranu v prodloužení, a to díky brance Petra Holíka, jemuž s jedenácti kanadskými body patří v dresu Komety druhé místo tabulky produktivity. Nejvíce bodujícím hráčem Brňanů je Luboš Horký (9+3), jenž se momentálně dělí o první místo v soutěži o krále střelců.

Informace pro fanoušky

Pouze pro fanoušky hostů budou pro vstup vyhrazeny turnikety u Magistrátu města Olomouce. Tímto žádáme brněnské fanoušky, aby respektovali toto nařízení a pro vstup využili pouze tento vchod. Domácí fanoušci se na zimní stadion dostanou zbývajícími klasickými vstupy (včetně „čteček“ u „Magistrátu“). Vzhledem k pravděpodobně velké vytíženosti jednotlivých vstupů doporučujeme všem fanouškům, aby na zápas dorazili s dostatečnou časovou rezervou.

Žádáme fanoušky Komety Brno, aby si kupovali vstupenky pouze do hostujících sektorů C, tj. do sektorů C1, C2, C3, C Stání, C3 Hosté. Z bezpečnostních důvodů nebudou fanoušci Komety Brno vpuštěni do ostatních sektorů, případně budou z těchto sektorů vykázáni do hostujících sektorů C.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Dominik Furch, Pavel Jekel, Zdeněk Slavíček.

Obránci: Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Lukáš Forman, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Jakub Kubeš, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, František Němec, Jan Ščotka.

Útočníci: Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Jakub Malý, Tomi Sallinen, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Eduard Šalé, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7 700)
Poslední utkání: Výhra 4:3 po prodloužení s Pardubicemi

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – HC Kometa Brno

umístění v tabulce
24:15 – 19 bodů
skóre a body
33:29 – 15 bodů
Jan Káňa 7 b (4+3)
nejproduktivnější hráč