Po Plzni míří Kohouti na Boleslav, připíší si další výhru?

Kamila Ludwigová
O L O M O U C – V pátek dokázali Kohouti na svém ledě porazit plzeňskou Škodovku těsným výsledkem 3:1. V neděli se vydají vstříc dalšímu boji, tentokrát proti Mladé Boleslavi, kde se Hanáci pokusí o zisk dalších bodů. Zápas začíná ve ŠKOENERGO Areně v 16 hodin.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Lukáš Nahodil

V pátek Mora na svém ledě přivítala Plzeň, které po dlouhém a napínavém boji oplatila porážku z loňského čtvrtfinále. „Myslím, že jsme to ubojovali. Plzeň má hodně kvalitní mužstvo, my jsme díky týmové hře dokázali nechat tři body v Olomouci,“ radoval se ze zisku cenných bodů Lukáš Nahodil.

V úvodu utkání si hosté připsali několik dobrých šancí, ale i díky brankáři Branislavu Konrádovi neinkasovali. „Je pravda, že jsme nezačali tak, jak jsme chtěli. Plánovali jsme začít aktivně, to se nám nepovedlo, ale Braňo nás výborně podržel a od druhé třetiny po gólu na dva jedna se naše hra zvedla. Byl nás plný led a zvládli jsme to,“ komentoval vstup do zápasu útočník s devatenáctkou na dresu. „Klíčem k úspěchu byl pohyb. Rovněž i to, že jsme dokázali dostat puky hlouběji do třetiny a aktivně jsme napadali plzeňské obránce,“ hledal příčiny olomouckého zlepšení.

Ve třetí třetině Škodovka znovu převzala iniciativu a tlačila, avšak puk za Konráda nedostala. „Soupeř se vymáčkl úplně do mrtva. Myslím, že jsme to uhráli výborně týmově, padali jsme do střel. A musím znovu zopakovat, že Braňo chytal výborně,“ dodal rodák z Třebíče.

Lukáš Nahodil znovu nastupoval ve třetí formaci společně s Františkem Skladaným a Petrem Strapáčem. „Začínáme si na sebe zvykat. Chvilku ještě asi ještě potrvá, než tam nějaká chemie, nebo jak se tomu říká, vznikne. Ale kluci jsou brusliví, jsou to buldoci, bojují o každý puk, takže se snažím jim to trošku rozdávat na křídla,“ komentoval spolupráci ve formaci.

V neděli Kohouti vyrazí na boleslavský led, kde Lukáš Nahodil v minulé sezoně odehrál sedm zápasů, nicméně dle jeho slov pro něj zápas nebude nijak emotivní: „Boleslav je pro mě normální soupeř, myslím, že ani v kabině nebudu nic vypisovat. Přeci jen jsem byl letos v Kometě, tak spíše vypíšu něco až proti ní.“ A co očekává od soupeře? „Jmenují se Bruslaři, myslím, že budou hodně bruslit, trenér Kýhos (během sobotního podvečera byl odvolán) jim ordinuje hodně bruslivý styl hry. Mají však i šikovné hráče jako jsou Michal Vondrka a Jakub Klepiš, takže nesmíme zápas podcenit. Týmovou hrou je můžeme porazit,“ řekl třicetiletý hráč.

Z KABINY SOUPEŘE: Předsezónní posila Michal Vondrka

Mladá Boleslav nevstoupila do nového ročníku Tipsport extraligy úplně ideálně – začala třemi porážkami. Poté sice Bruslaři zvládli dva zápasy, nicméně v Liberci si již příliš dobře nevedli, protože z derby odešli poraženi vysoko 3:8. V pátečním zápase podlehli poslednímu Chomutovu, který si díky tomu připsal do tabulky první body. Mladá Boleslav se v tabulce nachází na dvanáctém místě se ziskem devíti bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi je Jakub Klepiš s osmi body. Hned za ním následují Jakub Orsava, který je nejlepším střelcem, s Lukášem Žejdlem. Michal Vondrka, předsezónní posila Bruslařů, si zatím připsal čtyři gólové nahrávky a jeden přesný zásah. Větší prostor v brance Středočechů dostává Slovinec Gašper Krošelj před Pavlem Kantorem. Se svou úspěšností zákroků 88,10% mu patří až 15. místo extraligových statistik.

Bilance z loňského ročníku je vyvážená, neboť oba týmy ze vzájemných zápasů získaly šest bodů. A to vždy za jednu tříbodovou výhru, jednu výhru v prodloužení a jednu prohru v prodloužení. Ani jeden z týmů v utkáních nedominoval, neboť skončily maximálně dvou brankovým rozdílem.

Boleslavské vedení v sobotu podvečer reagovalo na výsledkovou krizi týmu. Z postu hlavního trenéra tak odvolalo Vladimíra Kýhose, kterého nahradil na této pozici Miloslav Hořava. K ruce mu budou Radim Rulík a legendární Pavel Patera, který mezi lety 2014 a 2015 působil v kádru Olomouce.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Miloslav Hořava
Kapitán: Jakub Klepiš
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Arena (4200)
Poslední utkání: Prohra s Chomutovem 2:3

SOUPISKA Mladé Boleslavi