Po deseti dnech znovu s Třincem! Vyšlápnou si Hanáci na Oceláře i tentokrát?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Základní část Tipsport extraligy se už příští týden přehoupne do své třetí čtvrtiny. V rámci 25. kola však ještě Olomouc čeká domácí utkání s Třincem. Úvodní buly padne v plecharéně v pátek 2. prosince od 18:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Kohouti chtěli v úterý navázat na tříbodový zisk proti Hradci Králové, v Brně nakonec brali bod za prohru 0:1 po nájezdech. Jedinou branku duelu vstřelil až v páté sérii dovednostní disciplíny domácí Koblížek. „Odehráli jsme dobrý zápas, pokračovali jsme v dobrých výkonech z minulých utkání. Nedali jsme gól, ale nějaké šance jsme si vytvořili. Musím říct, že jsme hráli dobře na puku. Někdy to tak je, ale bereme i ten bod, který jsme získali,“ měl jasno hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Vynikající čísla si stále drží brankář Jan Lukáš, který se po utkání s Kometou opět přehoupl přes hranici 95 %. Navíc už dohromady 147 minut neinkasoval. „Má výbornou formu, ostatně měl ji i před pauzou a teď si ji drží. Pro nás je to super mít takového gólmana. Navíc dvakrát za sebou vychytal nulu, i když v Brně měl mnoho práce. Klobouk dolů před ním,“ smekl olomoucký lodivod.

Celek z Hané by teď rád navázal na výhru v Třinci z průběhu minulého týdne. Ačkoliv na začátku třetí části po brance Voženílka prohrával, v závěrečné fázi klání rozhodl dvěma góly Jakub Navrátil. Na trefu z předposlední minuty už svěřenci Zdeňka Motáka nestačili reagovat.

To nejdůležitější o soupeři

Úřadující mistr po nepříliš povedeném začátku soutěže zabral a mezi 27. září a 23. říjnem bodoval osmkrát za sebou. Poté Třinec podlehl Pardubicím, ale hned následně zaváhání napravil vysokým vítězstvím 6:2 v Karlových Varech. Zápasem na západě Čech Slezané odstartovali další bodovou sérii, která tentokrát čítala šest utkání. Zastavila ji ale Olomouc, která v třinecké aréně uspěla 3:2 díky dvěma brankám Jakuba Navrátila z poslední třetiny.

Oceláři ale v dalším duelu nezaváhali, v prodloužení uspěli nad Litvínovem. Jenže následně přišly dvě těsné porážky v Plzni a na ledě Sparty, za 120 minut navíc Třinec vstřelil pouhou jednu branku.

Produktivitě týmu i nadále vládne Martin Růžička, který je momentálně čtvrtým nejproduktivnějším extraligovým hráčem. Nasbíral už dvanáct branek a k nim přidal třináct asistencí. Zkušenému kanonýrovi sekunduje slovenský forvard Marko Daňo, jenž je na jedenácti brankách a osmi nahrávkách. Třetím nejčastěji bodujícím hráčem Slezanů je Andrej Nestrašil, který se pyšní nevšední bilancí jedné branky a sedmnácti asistencí.

Průměrně nejvíce času na ledě z tábora Třineckých tráví obránce Martin Marinčin, který má nemalé zkušenosti z kanadsko-americké NHL. Následují Jakub Jeřábek s Milanem Douderou. Ve statistice +/- dominuje zmíněný Marinčin, jenž nastřádal deset kladných bodů. Když se podíváme do brankoviště, tam si zatím větší porci minut utrhl Marek Mazanec, ačkoliv k uplynulým dvěma mistrovským titulům Třince pomohl výraznou měrou Ondřej Kacetl. Mazanec je napříč celou extraligou čtvrtým nejlepším gólmanem co se týče procentuální úspěšnosti, brankářům vládne olomoucký Jan Lukáš.