Po dvou gólech přišlo uspokojení a pykali jsme, přiznal Tomáš Dujsík

Martin Vavruša
O L O M O U C – V posledním přípravném utkání změřili Kohouti síly se Zlínem, kterému i přes nadějné dvoubrankové vedení nakonec podlehli. Premiéru na domácím stadiónu si přitom odbyl Tomáš Dujsík, jenž přišel do Olomouce z brněnské Komety. „Jsem nadšený, líbí se mi tady. Už zbývá jen aby začala sezóna a stadión se úplně zaplnil," neskrýval radost čtyřiadvacetiletý obránce.

Zápas se Zlínem začal pro Kohouty velmi slibně a během několika minut si vypracovali dvoubrankový náskok, přesto se nakonec z vítězství radoval Zlín. „Začátek od nás nebyl špatný, dali jsme dva góly a vypadalo to dobře. Potom ale přišlo trochu uspokojení, za které jsme pykali. Za Zlín hrálo dost mladších hráčů a ti byli hladovější. Třetí třetina už od nás byla zase o něco lepší, měli jsme nějaké vyložené šance, které jsme neproměnili, což je škoda. Pořád je to ale příprava a je potřeba se z toho poučit a věřím, že do ligy vlítneme líp," hodnotil zápas Tomáš Dujsík.

Ten do Olomouce přišel až na konci letní přípravy, odehrál tak pouze utkání v Trenčíně a se Zlínem. „Bylo to strašně narychlo, ale já jsem za to rád, že tady můžu hrát v Olomouci, a snad klukům pomůžu. Bylo by samozřejmě lepší, kdybych tady s klukama byl delší čas, než začne nová sezóna, ale myslím si, že se přizpůsobím rychle," řekl čtyřiadvacetiletý obránce.

Loňskou sezónu strávil na hostování v Karlových Varech, předtím v extralize působil jedině v dresu Komety Brno, s níž také zahájil letošní přípravu. „Brno v uplynulé sezóně vyhrálo ligu a ta konkurence je tam obrovská. Ta je samozřejmě obrovská všude, ale v Brně je to přece jen nabytější těmi hvězdami a hold to padlo na mě, ale jak říkám, jsem za to rád, že můžu být tady v Olomouci," popisoval situaci v brněnském týmu tamní rodák.

V utkání se Zlínem nastoupil Dujsík po boku zkušeného Lukáše Galvase a spolupráce s ním mu vyhovovala. „První zápas jsem se točil se všemi, tak to bylo takové poznávání, ale teď už jsem hrál natvrdo s Lukášem a já si myslím, že nám to půjde," věřil hráč jenž v prvním domácím zápase oblékl dres s číslem 25.

Kromě olomouckého hokeje si Dujsík pochvaloval také město samotné. „Já jsem zatím nadšený, líbí se mi tady. Už zbývá jen aby začala sezóna a stadión se úplně zaplnil. Vím, že tady jsou skvělí fanoušci, a slyšel jsem to i od kluků, takže na to se moc těším," prozradil Tomáš Dujsík.