Po dvou týdnech doma. Potvrdí Kohouti vzrůstající formu proti Chomutovu?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Plecharéna po kratší odmlce konečně zase uvidí extraligový hokej! Olomouc se poprvé od utkání s Plzní představí na domácím ledě a jejím soupeřem tentokrát budou chomutovští Piráti. Tohoto soupeře přitom svěřenci trenérského tandemu Tomajko-Moták letos ještě neporazili. Posíleni výhrou ze Zlína se o to pokusí v neděli 27. 1. od 18 hodin.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Zbyněk Irgl

Ve středu si po divoké přestřelce ve Vítkovicích odvezli Kohouti bod, z pátečního utkání ve Zlíně pak rovnou tři za výhru 2:1. Autorem vítězného gólu pak nebyl nikdo jiný než navrátilec do sestavy Zbyněk Irgl. „Naštěstí mi to přistálo přímo na hůl. Já jsem jen máchnul,“ usmíval se šťastný střelec. „Samozřejmě v tom hrála roli i náhoda. Člověk to chce trefit a dám tam gól, ale je tam spousta štěstí,“ dodal.

Přesto však nejlepší střelec Hanáků nebyl po utkání spokojený. „Myslím si, že jsme dnes nezačali vůbec dobře. Byli jsme takoví ospalí. Zase jsme to po sobě plácali. Šlo vidět, že se možná bojíme trochu hrát. Ty body jsou opravdu zlaté,“ hodnotil výkon svého týmu. „Nedali jsme si jednu normální nahrávku. Místo toho, aby naši hráči udrželi puk, tak do toho prostě plácli. Musíme hrát více na puku i s tím, že se to občas nepodaří,“ vytkl zejména výkon v první třetině.

Jan Lukáš ze své sítě musel lovit puk pouze jednou v utkání. Je přitom symbolické, že se za Berany trefil Jakub Herman, jenž ještě v loňské sezóně oblékat právě bíločervený dres. „Možná to byla i moje chyba, možná jsem měl jít víc dolů. Myslel jsem, že si to přeberou beci. Musím se na to ještě podívat, ale kdybych šel dolů, asi bych ho měl,“ vracel se k situaci Irgl.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

„Nezměnili jsme nic...,“ odpověděl na otázku, jaké změny proběhly po středečním utkání ve Vítkovicích, z něhož si nakonec Olomouc odvezla jeden bod po prohře 7:6 na samostatné nájezdy. „V první třetině bylo znát, že nám trochu chybí sebevědomí. Když dáte 6 gólů venku a stejně nevyhrajete... První třetina z naší strany nebyla dobrá, pak jsme se do toho dostávali a vypadalo to z naší strany líp a líp. Ačkoli musím říct, že po druhém gólu tam měl soupeř spoustu šancí,“ řekl Irgl.

Během utkání se na ledě místy objevovaly vyhrocené emoce v přímé úměře s ubývajícím časem na časomíře. „Je to jiné, když prohráváte a musíte dát gól. Emoce hrají v hokeji obrovskou roli. Sám u sebe vím, že se občas neudržím, i když pravdu nemám. To k hokeji patří,“ komentoval ostravský rodák. Emoce vyvolal také nevybíravý zákrok Zdeňka Okála na Petra Koloucha v první třetině. Olomoucký hráč z ledu odjížděl viditelně otřesen a Okál byl vyloučen do konce zápasu. „V každém případě si myslím, že Okál dostane další trest. Nebyl tam puk a šlo o zákrok na hlavu. Koloušek odjel do nemocnice a zatím nemáme zprávy,“ řeklo k incidentu křídlo druhé formace (Z. Okál od disciplinární komise dodatečně vyfasoval stopku na 3 utkání – pozn. redakce).

Díky tomuto vítězství Olomouc v tabulce poskočila na sedmé místo, kde má bodový náskok na Mladou Boleslav. „Tři body jsou pro nás zlaté, ale máme pořád asi 15 zápasů do konce a tam se může stát cokoli. Spousta bodů je ještě ve hře a my musíme šlapat každý zápas a sbírat každý bodík,“ uvědomuje si osmatřicetiletý útočník.

Na utkání s chomutovskými Piráty Vás čeká soutěž s BPS Mobil s.r.o.! Soutěžit budeme ve střelbě na bránu a hlavní cenou je chytrý telefon Honor 7S, který si zaslouží ten soutěžící, který trefí prostřední otvor v naší střelecké desce. Ani ceny útěchy ovšem rozhodně nejsou k zahození! Jedná se o příslušenství k telefonům Honor, konkrétně o sluchátka, držák na telefon a cestovní hrnek, to vše s logem Honor. Pokud se chcete soutěže zúčastnit, zkuste chytit jeden ze tří tenisáků vhozených do publika!

Z KABINY SOUPEŘE: Po parádním vstupu do nového roku přišlo vystřízlivění

Chomutovští Piráti měli sice parádní vstup do nového roku, kdy si připsali tři vítězství, ovšem v posledních zápasech už mnoho důvodů k radosti neměli. Z posledních pěti zápasů si připsali pouze jedno jediné vítězství, a to 2:3 v Karlových Varech. Předtím utrpěli dvě porážky na vlastním ledě za sebou, nejprve o Mladé Boleslavi (3:5) a poté od zlínských Beranů (1:4). V minulém týdnu pak Piráti museli skousnout porážku od plzeňské Škody (3:2) a třineckých Ocelářů (0:4). V tabulce tak Chomutov i nadále zůstává předposlední, jeho ztráta na 12. Karlovy Vary už však činí jen 5 bodů.

Piráti mají na Olomouc ještě poměrně čerstvé vzpomínky, poslední vzájemný zápas totiž odehráli na vlastním ledě začátkem prosince. Tehdy se sice svěřencům trenéra Růžičky podařilo vypracovat si vedení 3:1, Kohouti však zásluhou dvou gólů Aleše Jergla srovnali a vynutili si prodloužení. V něm se utkání svého vítěze nedočkalo, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy, v nichž rozhodl domácí Vladimír Růžička. Chomutov se radoval také z vítězství v první vzájemném utkání s Olomoucí, tehdy v plecharéně zvítězil 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Vladimír Růžička, který se se svými 29 body (13+16) drží v první dvacítce kanadského bodování extraligy. Syn chomutovského trenéra je zároveň nejlepším kanonýrem Pirátů. S menším odstupem je pak v obou statistikách Radek Duda (8+11) a o třetí místo se dělí Tomáš Svoboda s Janem Stránským (oba 6+9). Brankoviště Západočechů pak hájí Justin William Peters, jenž si po 20 odehraných zápasech drží úspěšnost zákroků 90,51 %.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Kapitán: Marek Tomica
Hala (kapacita): Rocknet Aréna (5250)
Poslední utkání: Prohra 0:4 s Třincem

SOUPISKA Chomutova