Po dvou týdnech znovu doma. Potvrdí Hanáci dobrou formu v zápase proti Kladnu?

Daniel Fekets
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká po jedenácti dnech další utkání. Kohouti v rámci 45. kola Tipsport extraligy změří síly s kladenskými Rytíři. Podaří se jim navázat na dvě předchozí výhry a uspějí také tentokrát před zaplněnou plecharénou? Úvodní buly padne v pátek 14. 2. 2020 v 18:00.

Mora uspěla v obou dvou předešlých duelech za tři body. Také podruhé v sezoně si odvezla výhru z dalekých Karlových Varů a těsně před reprezentační přestávkou se dostala do dobré pohody. Olomouc o svém důležitém vítězství de facto rozhodla už v první třetině, ve které vsítila tři branky. Karlovarští ve druhé periodě sice snížili ztrátu na 2:3, ovšem vítězství hostujícího celku zpečetil brankou těsně před poslední sirénou Pavel Musil. „Nálada při reprezentační přestávce byla dobrá. Vždycky je důležité, aby se vyhrálo utkání před pauzou, neboť následné dny se trénuje v daleko lepší náladě. Kdybychom tam prohráli, tak by to bylo na mužstvu poznat. Atmosféra by určitě byla nervóznější,“ řekl útočník Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Hanáci si uvědomují, že případné vítězství by znovu velmi pomohlo v boji o play-off. Na svého nadcházejícího soupeře mají náskok, který čítá 10 bodů. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se pokusí natáhnout bodovou šňůru na domácím ledě. Hned tři ze čtyř posledních domácích zápasů Olomouc zvládla za tři body. Proti Hradci Králové, Spartě a Zlínu navíc dostala jen dva góly. „Určitě je pozitivní, že jsme vyhráli minulé dva zápasy, ale na nějaké série se nemůžeme dívat. Stále bojujeme o předkolo. Zápas s Kladnem potřebujeme zvládnout, abychom jim o další kousek utekli. Soustředíme se hlavně na nás, musíme zahrát co nejlépe,“ burcuje autor devíti letošních branek.

Celý tým se těší, že se po delší pauze opět předvede domácímu publiku. Zápasy proti Kladnu budí v letošní sezoně obrovský zájem, jelikož v hráčském kádru Rytířů stále můžeme nalézt legendárního Jaromíra Jágra. Je tak velmi pravděpodobné, že olomoucký Zimní stadion bude v páteční večer zaplněn. „Na zápas se těšíme. Chtěli bychom udělat radost fanouškům a pochopitelně také nám. Chceme se odvděčit za tu podporu, kterou od nich celou sezonu dostáváme. Před námi jsou klíčové zápasy, tak doufám, že je zvládneme,“ uzavřel Lukáš Klimek.

To nejdůležitější o soupeři:

Rytířům se v poslední době vůbec nedaří. Během prostřední části sezony si vybudovali relativně klidný náskok na sestupové pásmo a dlouho to vypadalo, že si tým Davida Čermáka a Jindřicha Lidického zahraje play off. V současné době se Kladno musí ohlížet pouze za sebe. Nováček sezony má před posledními Pardubicemi šestibodový náskok. Rytíři prohráli 7 zápasů v řadě, ve kterých získali jediný bod po prohře v prodloužení s Karlovými Vary. Těsně před reprezentační přestávkou prohráli na ledě Vítkovic 0:3, přestože herně se soupeři vyrovnali. Slabší produktivita je stála body také ve středečním zápase proti Zlínu. Kladno se sice ujalo náskoku, ovšem Berani třemi góly zápas překlopili na svou stranu. V poslední třetině snižoval Jaromír Jágr, jenže na zisk minimálně jednoho bodu tato trefa nestačila.

Vzájemné zápasy z letošní sezony vyznívají lépe pro Kladno. První utkání měli Kohouti velmi dobře rozehrané, ovšem nakonec svému soupeři podlehli 3:4 v prodloužení. Listopadový zápas ve vyprodané plecharéně Rytíři vyhráli 3:1. Předešlé vzájemné střetnutí už dopadlo pro olomoucký tým dobře. Zápas v Kladně byl po šedesáti minutách opět nerozhodný 3:3, tentokrát se však radovali hosté. Rozhodující trefu si připsal Lukáš Klimek.

Hlavní trenér: Jindřich Lidický a David Čermák
Hala (kapacita): ČEZ Stadion (5 200 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 se Zlínem