Poslední duel odehráli Hanáci 9. ledna v kladenském azylu. Od té doby měla být na programu utkání s Pardubicemi a Litvínovem. V obou případech se ale musel rozpis změnit z důvodu soupeřovy karantény. Místo duelu s Dynamem tak hráči zůstali doma. Původně plánované domácí střetnutí s Vervou pak nahradil zápas na ledě Ocelářů. „Pauza byla dlouhá, nám to zrovna vyšlo tak, že jsme nehráli jednak kvůli programu extraligy a jednak z důvodu karantény soupeřů. Bylo tedy těžké nějak poskládat tréninkový program, jelikož v dnešní době člověk neví, co bude zítra. Teď jsme ale rádi, že se nám povedlo dojednat zápas s Třincem. Kluci se mohou opět dostat do tempa,“ řekl ke změnám trenér Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

„Doufáme, že pokud by se nemělo hrát i dál podle rozpisu, tak se případně domluvíme i s dalšími týmy, co zatím nejsou v karanténě. Je důležité, abychom z toho zase nevypadli. Je to vše takové operativní,“ dodal vzápětí.

Domluva se Slezany proběhla dle pětačtyřicetiletého kouče, jenž je zároveň jednatelem klubu, velice rychlá. „Nebylo to vůbec složité. S Třincem je to vždy přímočaré a v pohodě, takže tam nebyl žádný problém. Je dobře, že můžeme hrát,“ uvedl.

Třinečtí v posledním odehraném duelu ukázali, že umí hrát i za ztížených podmínek, kdy nemají k dispozici velké množství hráčů. Proti kohoutům už navíc nastoupí v plné sestavě. Tomajko ovšem věří, že Olomoučtí mohou ve WERK Aréně uspět. „Bude to samozřejmě těžký zápas, jelikož se jedná o soupeře, který je dlouhodobě na vrcholu. My tam ale rozhodně nejedeme se složenými zbraněmi. Chceme bodovat a doufám, že se nám to podaří,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Oceláři zatím vévodí extraligové tabulce. Na kontě mají 81 bodů, stejně jako druhý Hradec Králové, jenž má ale odehráno o dva zápasy více. V posledních pěti zápasech zaznamenali svěřenci kouče Václava Varadi tři vítězství, z čehož byla dvě po prodloužení (v obou případech, tedy proti Kometě a Kladnu, duel skončil výsledkem 3:2).

Zejména důležitá byla pro draky výše zmíněná výhra nad Zlínem. Proti Beranům totiž kvůli nemoci Covid-19. která se prohnala jejich kabinou, nastoupili hned se sedmi hráči z partnerského Frýdku-Místku. Extraligovou premiéru si odbyl například obránce Jakub Teper či útočníci Alan Łyszczarczyk s Filipem Komorskim. Svému soupeři Oceláři i přes tuto rozsáhlou marodku svému soupeři nic nedarovali a přesvědčivě zvítězili 6:2

Z hlediska produktivity kraluje v Třinci dlouhodobě jediné jméno - Martin Růžička. I letos je šestatřicetiletý útočník nezastavitelný. Za 36 zápasů si připsal 34 kanadských bodů (15+19). V aktuální sezóně navíc zaznamenal jubilejní šestistý bod, a to v říjnu během utkání proti pardubickému Dynamu. Na druhém místě se pak nachází Andrej Nestrašil, který má na kontě 28 bodů za 13 branek a 15 asistencí.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Aréna (5400)
Poslední utkání: Výhra 6:2 nad Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

1. místo
umístění v tabulce
12. místo
122:80 – 81 bodů
skóre a body
89:101 – 51 bodů
Martin Růžička 34 b (15+19)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 36 b (13+23)
Martin Růžička - 15 branek
branek
nejlepší střelec
David Krejčí - 17 branek
Martin Růžička - 19 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 23 nahrávek
Tomáš Kundrátek 16 b (8+8)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 17 b (6+11)
Marek Mazanec - 26 záp. (91,65%)
Ondřej Kacetl - 15 záp (91,50%)
Lukáš Daněček - 1 záp. (72,73%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš – 24 záp. (89,39%)
Branislav Konrád – 6 záp. (94,59%)
28,68%
úspěšnost v přesilovce
20,63%
83,21%
úspěšnost v oslabení
75,42%
329 minut
tresty celkem
295 minut