Po jednodenní pauze znovu do boje! Kohouti hostí Pardubice

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nabitý extraligový program pokračuje a po jednodenní pauze tak Kohouti znovu obléknou zápasové dresy. Před vlastními fanoušky přivítají pardubické Dynamo a cíl mají jasný, na domácím ledě urvat tři body. Pardubice si však v derby vyšláply na Hradec Králové, a tak rozhodně nebudou snadným soupeřem. Jak utkání dopadne, se můžete přesvědčit v úterý od 18 hodin.

Kohouti nezačali v Jihlavě vůbec špatně a už v první třetině vedli. Dukle se ale povedla druhá třetina a dvěma brankami v rozmezí deseti minut vývoj utkání otočila. Hanáci sice ještě srovnali krok, v prodloužení se však z bodu navíc radovala Jihlava. „Měli jsme štěstí, že jsme otevřeli skóre, protože stejně tak mohla vést i Jihlava. Podržel nás ale brankář Braňo Konrád a ve druhé třetině jsme byli všude o krok pozadu. Domácí to nakoplo a vedli,“ vracel se k utkání Bruno Mráz.

O první branku utkání se postaral právě Bruno Mráz, ten ale ocenil především svoje spoluhráče. „Super práci tam odvedli moji spoluhráči. Míra Holec mi to nahrál do prázdné a mně už stačilo jen trefit branku,“ usmíval se.

Kohouti v posledních sedmi utkáních vždy urvali alespoň bod a drží se v první polovině tabulky. Ztráta části bodů je ale mrzí. „Je to velká škoda, že jsme prodloužení nedotáhli do vítězného konce, protože v některých zápasech jsme si to zasloužili víc my. Je to ale hokej a je třeba se připravit na další zápas,“ řekl rozhodně slovenský útočník.

Hned po jednodenní pauze přivítají na svém ledě pardubické Dynamo. To si navíc v derby vyšláplo na Hradec Králové a rozhodně nebude snadným oříškem. Kohouti ale chtějí před svými fanoušky získat tři body. „Pardubice mají zkušené hráče a velmi dobré přesilovky. Na videu nám trenér ukázal, na co se máme zaměřit a na co si dávat pozor,“ prozradila letošní posila Kohoutů.

V přechozím vzájemném utkání slavili Hanáci výhru v prodloužení 2:1, na to se ale neohlíží. „Už je to delší doba a i Pardubice posílily, ale já věřím, že nás fanoušci opět budou dobře povzbuzovat a dotáhneme to do vítězného konce,“

Z KABINY SOUPEŘE: Pardubice si v derby vyšláply na houževnatý Hradec Králové

Pardubicím se v posledních utkáních daří. Po reprezentační přestávce nejprve porazily Kometu po prodloužení 2:1, poté si zastříleli proti Liberci a za výhru 5:1 braly tři body. Pět gólů nastřílelo Dynamo i Litvínovu a samo neinkasovalo. Pak Pardubičtí pořádně potrápili Třinec, po samostatných nájezdech a prohře 2:3 se ale museli smířit s jedním bodem. V derby si pak ale vyšlápli na Hradec Králové a slavili výhru 3:2.

O prostor mezi třemi tyčemi se dělí Ondřej Kacetl a Milan Klouček. Zatímco úspěšnost staršího z brankářské dvojice zatím zastavila na čísle 88,97 %, Klouček se drží nad hranicí devadesáti procent a může se pyšnit číslem 92,46 %. Nejproduktivnějším hráčem Dynama je David Tomášek, který si ve 22 utkáních připsal šest gólů a devět asistencí. Na paty mu ale šlape Marek Trončinský. Zkušený obránce tři góly sám dal a na deset nahrál. O třetí místo se pak dělí kapitán Tomáš Rolinek (4+8) a Jacob Cardwell (1+11), který je s jedenácti nahrávkami i nejlepším asistentem.