Po krátké době znovu na západ Čech. Hanáci jedou do Karlových Varů

Lukáš Losleben, Jakub Škoda
O L O M O U C – Podruhé v tomto týdnu jedou kohouti do západních Čech. Tentokráte se střetnou s karlovarskou Energií. Zopakují svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka úspěch z posledního vzájemného zápasu, a vrátí se tak opět na vítěznou vlnu? Úvodní buly padne v neděli 31. 10. v 15:30.

Proti Motoru Hanáci zaznamenali teprve třetí domácí porážku v sezóně. Vůbec poprvé pak ztratili všechny body ve dvou utkáních v řadě. „Zápas se nehodnotí dobře. Prohráli jsme si to v první třetině, kdy jsme byli nedůrazní v osobních soubojích. Budějovice toho využily a nám se pak dostávalo zpátky do toho utkání hrozně těžce,“ hledal příčiny včerejšího neúspěchu kapitán Jiří Ondrušek

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Ve druhé dvacetiminutovce se přitom zdálo, že se kohouti nadechují k dalšímu velkému obratu. Díky dvěma gólům v přesilové hře se dostali Jihočechům na dostřel. Obě trefy zařídila první přesilovková formace, jíž je obránce s třiadvacítkou na zádech součástí. Právě jeho střelu usměrnil Jan Knotek za záda Dominika Hrachoviny, čímž poprvé rozradostnil olomoucké fanoušky. „Chodíme na ty přesilovky, takže by nebylo dobré, kdybychom si jimi nepomohli. Je ovšem celkem paradox, že jsme po dlouhé době dali dvě branky v početních výhodách, a stejně to bylo k ničemu. Doufáme, že nám to ale pomůže v dalších zápasech a že těch gólů v těchto situacích budeme dávat více,“ konstatoval.

Nyní čeká Ondruškovu partu další venkovní duel. Po krátké době míří opět na západ Čech, konkrétně do Karlových Varů. Proti energetikům zvládli Hanáci úvodní vzájemné utkání ubojovat v prodloužení. O tom, zdali tento fakt může být určitou psychickou výhodou směrem k zítřejšímu střetnutí, však pětatřicetiletý zadák spekulovat nechtěl. „Každý zápas je jiný. Ve Varech se nikdy nehraje dobře. Mají tam kluky, kteří parádně bruslí a jsou rychlí. Nejdůležitější bude, abychom si pohlídali začátek zápasu, jelikož to nám teď dvakrát nevyšlo a předpokládáme, že oni na nás budou chtít vletět. Taktéž si musíme dávat pozor na jejich silné protiútoky,“ uvedl.

To nejdůležitější o soupeři

Výkony Západočechů nejsou v poslední době zrovna nejlepší. Bilance svěřenců trenéra Martina Pešouta z posledních pěti duelů činí jedno vítězství a čtyři porážky. Tříbodový úspěch slavili energetici pouze proti brněnské Kometě (4:3). S hořkostí porážky se naopak museli vyrovnat po zápasech s Litvínovem (3:4), Vítkovicemi (2:3), Libercem (2:3) a Hradcem Králové (1:4).

V tabulce patří karlovarským hokejistům dvanácté místo s dvaceti body. Jedenácté Vítkovice mají sice o pouhé dva body více, avšak zároveň o tři odehrané zápasy méně. Na záda pak celku zpod Krušných hor dýchá Litvínov, jenž na něj ztrácí jediný bod a má taktéž výhodu jednoho neodehraného duelu.

Nejproduktivnějším hráčem Energie je Martin Kohout. Útočník, jenž nastupuje převážně ve třetí formaci, spíše svým spoluhráčům góly připravuje, než aby byl jejich autorem. Ze čtrnácti kanadských bodů, které zatím nasbíral, bylo hned jedenáct za asistence.

Kdo ovšem branky dává, je Tomáš Vondráček. Třicetiletý kapitán Karlových Varů se zatím prosadil sedmkrát, a vede tak statistiku střelců svého týmu. V těsném závěsu za ním jsou pak hned tři hráči, kteří zatím dostali kotouč za brankovou čáru v pěti případech - Tomáš Rachůnek, Petr Koblasa a Jiří Kulich.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): KV Aréna (7 500 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Hradcem Králové

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

umístění v tabulce
51:55 – 20 bodů
skóre a body
37:38 – 26 bodů
Martin Kohout - 14 bodů (3+11)
nejproduktivnější hráč