Po necelých dvou týdnech znovu doma! Hanáci v přípravném zápase vyzvou Vítkovice

Daniel Fekets, Josef Prášek
O L O M O U C – Po šesti zápasech v Generali Česká Cupu čekají olomoucké hokejisty před startem ligy ještě dva klasické přípravné duely. Tým z Hané změří síly s Vítkovicemi hned dvakrát. První ze dvou vzájemných zápasů se odehraje ve středu 2. 9. od 17:00 v olomoucké plecharéně.

Během minulého týdne Hanáci žádný přípravný duel neodehráli. V pátek večer se však početná skupina olomouckých hokejistů zúčastnila slavnostního představení nových dresů, ve kterých kohouti poprvé vyjedou na led v 1. kole nové extraligové sezony proti zlínským Beranům. Akci s fanoušky si hráči pochvalovali. „Bylo to super a pěkně zorganizované. Jsme moc rádi, že došlo tolik lidí. Pro mě to je navíc velká pocta, že jsem u toho mohl být. Je to velká událost, navíc naživo jsme nový dres předtím nikdo neviděli, takže to bylo překvapení i pro nás,“ okomentoval slavnostní křest nových dresů útočník David Ostřížek.

Chválou nešetřili ani další členové hráčského kádru. „Líbí se mi, že prim hraje naše logo. Je to hlavní symbol dresu. Také ta černá barva je skvělá, jedná se o příjemné oživení,“ doplnil svého spoluhráče zadák Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Nyní už Kohouti vzhlíží k dalším dvěma přípravným duelům. Už ve středu přivítají Vítkovice, se kterými se navíc utkají i v příštím týdnu. Druhý duel se odehraje ve čtvrtek 10. září v Ostravar aréně. „Určitě jsme za ty dva zápasy rádi. Je potřeba v přípravě ještě nějaké utkání sehrát, protože vždy až v nich se ukáže, jak na tom jsme. Je to lepší, než kdybychom pořád jen trénovali,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý bek, jenž letos odkroutí svou šestnáctou sezonu v olomouckém A-týmu.

Jiří Ondrušek si navíc pochvaluje nové spoluhráče, kteří v průběhu léta na Hanou zamířili. „Já myslím, že všichni ti mladší kluci, kteří tady přišli, jsou šikovní. Jsem překvapený, protože jsem je blíže neznal. 1. ligu jsem až tak nesledoval, ale všichni mě mile překvapili a jsem strašně rád, že jsou tady s námi,“ doplnil pátý nejlepší hráč extraligy minulé sezony ve statistice +/-.

To nejdůležitější o soupeři

Vítkovicím se loňská sezona nepovedla dle představ. Celek z Ostravy definitivně zachránil svou extraligovou příslušnost až v předposledním kole základní části díky výhře nad Karlovými Vary. Nyní se družina trenéra Mojmíra Trličíka chystá své loňské počínání napravit. Vítkovický kádr posílilo hned několik zajímavých jmen. Zkušený obránce Roman Polák ukončil svou zámořskou misi a vrátil se právě do Ostravy. Útočník Lukáš Krenželok se ve vítkovickém dresu objevil znovu po deseti letech. Pro olomoucké fanoušky je dalším dobře známým vítkovickým navrátilcem Zbyněk Irgl, jenž na Hané odehrál tři předchozí sezony, ve kterých si připsal opravdu úctyhodných 85 kanadských bodů. Vítkovice ještě posílily o Patrika Kocha, Jakuba Kubeše, Rostislava Marosze nebo Josefa Mikysku. Naopak Roberts Bukarts s Ondřejem Romanem už dále v tomto celku působit nebudou. Novinkou z tábora Vítkovic je příchod obránce Michala Barinky, jenž zabojuje o své místo v kádru na zkoušce.

Vítkovice v Generali Česká Cupu odehrály taktéž šest zápasů a stejně jako Olomouc skončily ve své skupině třetí. Ve Zlíně na úvod prohrály 3:4, stejným výsledkem padly i s Třincem, ale následně dvakrát porazily Přerov. V 5. kole svou naději na postup udržely výhrou se Zlínem, ovšem v posledním kole ve třinecké Werk Aréně prohrály 2:6, takže z postupu do další fáze se nakonec radoval Třinec a Zlín. V minulém týdnu Vítkovice zvítězily v Šumperku a ještě dnes je čeká zápas v Havířově.

Aktuální kádr HC Vítkovice Ridera

Brankáři: Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš, Michal Wanecki

Obránci: Peter Trška, Jan Štencel, Roman Polák, Patrik Koch, Jakub Kubeš, Jesse Dudas, Robert Černý, Lukáš Kovář, Patrik Demel, Tomáš Machů, René Smolka, Michal Barinka (na zkoušce)

Útočníci: Zbyněk Irgl, Jan Hruška, Lukáš Krenželok, Jan Schleiss, Rastislav Dej, Josef Mikyska, Rostislav Marosz, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Nicolas Werbik, Peter Šišovský, Alexandre Mallet, Martin Dočekal, Jan Bernovský, Jozef Baláž, Petr Fridrich

Hlavní trenér: Mojmír Trličík
Hala (kapacita): Ostravar arena (10 004)
Poslední utkání: Výhra 4:2 nad Šumperkem.

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
HC Vítkovice Ridera - Olomouc

umístění v tabulce
134:175 - 63 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Roberts Bukarts 42b (16+26)
nejproduktivnější hráč
Zbyněk Irgl 37b (15+22)
Roberts Bukarts - 16 branek
nejlepší střelec